Jak zrobić antenę telewizyjną z widelca

Aby zrobić własną antenę telewizyjną, musisz najpierw ustalić odpowiednią długość kabla koncentrycznego, który łączy się z twoją skrzynką kablową. Kabel koncentryczny to długi, srebrny przewód, który ma złącze na jednym końcu. Ten kabel ma gumową warstwę zewnętrzną wokół rdzenia, który jest około 1/4 cala długości. Zewnętrzna warstwa kabla zapobiegnie zbyt ostrym metalowym drutom.

Po zidentyfikowaniu odpowiedniej długości kabla, będziesz musiał znaleźć kawałek rury PCV i trochę drutu miedzianego. Możesz uzyskać ten drut miedziany ze sklepu z narzędziami, wysypiska śmieci lub ze starego urządzenia. Jeśli jednak używasz nowego drutu miedzianego, będzie on potrzebował dodatkowego wsparcia. W tym projekcie sprawdzi się jednożyłowy przewód miedziany o średnicy 1 do 2,5 mm. Starsze okablowanie domowe również będzie działać. Upewnij się, że dwa kawałki drutu miedzianego nie dotykają się nawzajem, ponieważ wpłynie to negatywnie na siłę sygnału.

Teraz, gdy masz podstawowe elementy na miejscu, możesz rozpocząć budowę anteny telewizyjnej. Po pierwsze, potrzebujesz kabla. Kabel będzie miał złącze koncentryczne i powinien być podłączony do niego. Pamiętaj, aby wyrównać kabel koncentryczny pod odpowiednimi kątami i jesteś gotowy do pracy. Po wykonaniu tych czynności można zawiesić antenę na haku telewizora. Po zainstalowaniu kabla koncentrycznego, sygnał telewizyjny będzie odbierany przez antenę. Antena powinna mieć co najmniej 4 cale szerokości.

Możesz również użyć metalowego wieszaka na ubrania lub spinacza do papieru, aby stworzyć własną antenę telewizyjną. Wystarczy przeciąć metalowy wieszak na ubrania na pół i użyć go jako większego spinacza do papieru. Po zakończeniu tego procesu można podłączyć go do telewizora lub innego urządzenia elektronicznego. Jeśli nie masz szczęścia, możesz chcieć kupić wstępnie wykonaną antenę z lokalnego sklepu. Są one wykonane specjalnie do odbioru sygnałów telewizyjnych.

Długość anteny zależy od kanału, który chcesz odebrać i siły sygnału. Jeśli jesteś ustawiony zbyt daleko od telewizora, narażasz się na ryzyko zwarcia. Jeśli zamierzasz używać anteny na zewnątrz, powinieneś upewnić się, że chronisz przewody przed wystawieniem na działanie ciepła z elementów. Używanie kabla koncentrycznego jest świetnym rozwiązaniem dla anten telewizyjnych, które nie muszą być przymocowane do ściany.

Aby odbierać kanały telewizyjne OTA (over-the-air), możesz użyć anteny paperclip. To doskonałe rozwiązanie dla tanich streamerów multimedialnych, takich jak Amazon Fire TV Sticks lub Raspberry Pi z uruchomionym Kodi. Oprócz odbioru audycji OTA, można również odbierać zdjęcia i filmy przez sygnał OTA (over the air). Oczywiście trzeba mieć korzystną siłę sygnału i odległość od nadajnika.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane