Jak zrobić bociani wiatrak ogrodowy

Jeśli masz zielony kciuk, możesz zrobić wiatrak, aby dodać do swojego ogrodu. Możesz zacząć od określenia dokładnego rozmiaru wiatraka. Najlepiej użyć wielokąta o bokach dziewięć cali na górze i dwanaście cali na dole. Kształt wielokąta powinien mieć około 20 cali wysokości. Po ustaleniu odpowiedniego rozmiaru, wykonaj szablony góry i boku. Użyjesz ich do stworzenia platform na górze i dole wiatraka.

Będziesz potrzebował kawałka drewna o długości około 48″. Wytnij skośne koło przez jeden koniec wysięgnika kołka. Wykonaj cięcia o głębokości około 1/8 cala. Możesz użyć dłuta, aby cięcia były szersze. Umieść okrągły kawałek drewna na stole roboczym i zaciśnij go za pomocą dużego kawałka drewna ustawionego na dwóch konarach. Gdy okrąg jest zabezpieczony, nałóż klej do drewna na wewnętrzną stronę rowków. Poczekaj 24 do 48 godzin na wyschnięcie kleju, a następnie usuń nadmiar za pomocą dłuta.

Jeśli czujesz się ambitny, możesz sam zbudować wiatrak w weekend. Możesz też wybrać kolorystykę łopatek. Spraw, aby były w kolorze uzupełniającym do Twojego wystroju na zewnątrz. Drewno z odzysku lub resztki z innych projektów będą dobrze działać dla tego projektu. Powstały wiatrak można ukończyć w zaledwie jeden weekend! Wiatrak jest wspaniałą dekoracją ogrodu, która dodaje kaprys do Twojej przestrzeni na zewnątrz!

Jeśli nie masz czasu, aby zatrudnić profesjonalistę, możesz sam zbudować wiatrak. Jest to łatwy projekt, który jest zabawny do ukończenia, a instrukcje są łatwe do naśladowania. Możesz użyć drewna z recyklingu jako swojego materiału do wiatraka. Możliwe jest również wykonanie własnego wiatraka przy użyciu wentylatorów sufitowych i płytek. Można go również zamontować do poręczy pokładu. Jego rozmiar i kształt sprawiają, że jest to doskonała dekoracja ogrodu!

Ten wiatrak DIY ma około pięciu stóp wysokości po zakończeniu. Możesz go skalować, aby dopasować go do swojego ogrodu lub swoich preferencji. Projekt wymaga stosunkowo niewielkiego doświadczenia i będzie kosztował Cię tylko około 100 dolarów za materiały, których potrzebujesz. Podstawowe zrozumienie metalu i fabrykacji blachy pomoże Ci zbudować atrakcyjny wiatrak do ogrodu. Jeśli masz umiejętności i doświadczenie, aby skonstruować wiatrak, znajdziesz ten projekt łatwo.

Po zakończeniu głównych części wiatraka, będziesz chciał go pomalować lub zabarwić. Możesz użyć zarówno bejcy, jak i farby, ale do użytku zewnętrznego najlepsza jest bezbarwna farba poliuretanowa lub lateksowa. Po pomalowaniu należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. Malowanie wiatraka po montażu może być bardziej skomplikowane. Użycie pędzla do tego kroku doda wykończenia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane