Jak zrobić samochód z rolki po papierze toaletowym

Jak zrobić samochód z rolki po papierze toaletowym

Możesz zrobić samochód z rolki po papierze toaletowym, przecinając ją najpierw na pół. Następnie na jednej połowie rurki narysuj owal. Owal będzie stanowił miejsce dla kierowcy. Alternatywnie możesz użyć grubego kartonu lub papierowego talerza, aby stworzyć grill i kierownicę samochodu.

Następnie użyj permanentnego markera lub farby, aby narysować na samochodzie wyścigowe paski. Możesz również dodać do samochodu zderzak i duże koła. Gdy farba wyschnie, możesz dodać zderzak i inne elementy dekoracyjne. Możesz zrobić tyle samochodów, ile chcesz! Następnie użyj kleju, aby przymocować kawałki razem. Dla starszych dzieci możesz użyć gorącego kleju, a dla młodszych dobrze sprawdza się płynny klej rzemieślniczy.

Innym sposobem na zrobienie samochodu z rolki po papierze toaletowym jest użycie kapsli od butelek po mleku zamiast papieru konstrukcyjnego. Jeśli nie masz pod ręką kapsli od butelek po mleku, możesz użyć zamiast nich farby akrylowej. Możesz nawet pozwolić swoim dzieciom na kreatywność i dodać naklejki na boki. Dzieci będą zachwycone mogąc bawić się swoimi dziełami i zrobić z nich zabawki.

Oprócz rolek po papierze toaletowym, możesz również użyć pustych rolek po ręcznikach papierowych jako garażu dla samochodu. Alternatywnie, zamiast rolek po papierze toaletowym możesz użyć kartonowych pudełek. W ten sposób nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na drogie plastikowe arkusze. Możesz nawet użyć kartonowych tub, jeśli masz pod ręką ograniczoną ilość rolek po papierze toaletowym.

Aby zrobić samochód z rolki po papierze toaletowym, musisz przeciąć tekturową rolkę wzdłuż, tak aby jej kształt pasował do wzoru papieru. Następnie musisz zaznaczyć, gdzie znajduje się otwór na samochód i gdzie umieścić koła. Kiedy już to zrobisz, zrób dziurki w górnej połowie rolki i dodaj koła. Możesz również złożyć końce wyciętego kartonu, aby dopasować je do oznaczeń dla opon.

Najlepszą częścią tworzenia samochodu z rolki po papierze toaletowym jest to, że nic Cię to nie kosztuje. Jeśli masz starsze dziecko, może ono nawet pomóc Ci zrobić samochód. Upewnij się tylko, że mają umiejętności posługiwania się nożyczkami i klejem.

Gdy masz już gotowy projekt, możesz zacząć budować swój samochód. Kiedy już to zrobisz, możesz użyć swojego papierowego wzoru, aby stworzyć tyle samochodów, ile chcesz. Aby Twój samochód był bardziej interesujący, możesz dodać koła lub inne akcesoria. Możesz nawet zrobić koła swojego samochodu z plastikowych kapsli.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane