Jak zrobić serwer Minecraft

Jak zrobić serwer Minecraft

Jeśli chcesz grać w Minecraft online, jednym z najlepszych sposobów jest założenie serwera Minecraft. Ta gra oparta na Javie pozwala na łączenie się z innymi osobami w Internecie. Aby zrobić serwer Minecraft, musisz być w stanie podać adres IP swojego komputera innym graczom. Możesz to zrobić poprzez przekierowanie portów w swoim routerze.

Oprócz połączenia z internetem potrzebny jest również komputer, który ma moc do uruchomienia serwera. Serwer pracuje stale i zużywa sporą ilość energii. Może to obciążać komputer i jego wydajność. Dodatkowo, powinieneś mieć również dobrą zaporę sieciową, aby chronić swój komputer przed włamaniem. Ponadto, będziesz potrzebował co najmniej osiem gigów pamięci RAM i procesor 2.0GHz, aby uruchomić swój serwer Minecraft.

Oprogramowanie potrzebne do uruchomienia serwera Minecraft jest dostępne jako plik Java.jar. Po pobraniu pliku należy go zapisać w dogodnej lokalizacji na komputerze. Dwukrotne kliknięcie pliku spowoduje uruchomienie oprogramowania. Następnie oprogramowanie wygeneruje pliki konfiguracyjne serwera. Teraz możesz połączyć się ze swoim serwerem za pomocą klienta Minecraft. Następnie możesz wybrać nazwę dla swojego serwera i dołączyć do niego. Możesz również użyć localhost lub prywatnego adresu IP, jeśli wolisz.

Kiedy już skończysz, jesteś gotowy, aby wgrać swój świat. Możesz to zrobić poprzez FTP lub Filezillę. Aby to zrobić, musisz zapisać świat w pliku zip. Po zakończeniu, możesz zmienić swój seed świata. Możesz również użyć motd, aby dać przydatne informacje wszystkim graczom. Możesz wtedy dodać nowe światy i inne rzeczy do swojego serwera.

Gdy serwer jest już skonfigurowany, możesz edytować plik server.properties używając edytora tekstu. Notepad lub inny edytor tekstu działa dobrze. Plik ten zawiera ustawienia dla serwera, takie jak tryby gry. Możesz również dodać własne funkcje i dostosować fizykę gry.

Aby uruchomić serwer Minecraft, potrzebujesz komputera z systemem Windows i dostępem do sieci. Możesz pobrać oprogramowanie serwera ze strony internetowej Minecraft. Upewnij się, że na komputerze masz zainstalowaną najnowszą wersję edycji Javy. Następnie możesz zaprosić swoich przyjaciół online i rozpocząć prowadzenie własnej społeczności Minecraft.

Minecraft to jedna z najpopularniejszych obecnie gier. Możesz grać w nią jako pojedynczy gracz, ale najlepszym sposobem na grę z innymi graczami jest założenie serwera Minecraft. Jeśli jesteś nowy w hostingu serwera, może to być trudne, zwłaszcza jeśli próbujesz hostować go na swoim komputerze osobistym.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane