Jak zrobić skórę za pomocą obcinarki

Jak zrobić skórę za pomocą obcinarki

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z copymajstermind.pl

Ucząc się wykonywania skórek za pomocą cuttera, pamiętaj o kilku rzeczach. Po pierwsze, musisz wiedzieć gdzie ciąć. Możesz wyciąć skórę na szerokość i długość, lub tylko na szerokość. Po wycięciu skóry, musisz ją przymocować do okucia końcówki. Celem szerokości skórki jest jak najpełniejsze pokrycie plastikowego materiału bazowego. Oznacza to pozostawienie kilku widocznych metalowych krawędzi.

Kiedy już zdecydujesz się na użycie obcinacza do skórek, musisz mieć pod ręką nożyczki lub inny ostry przedmiot, aby przytrzymać go stabilnie przy narcie. Tępy obcinacz zniszczy twoje nowe skóry i będzie miał tendencję do rdzewienia. Potrzebujesz również zapalniczki, aby spalić luźne włókna z cięcia, aby zapobiec ich strzępieniu się.

Kiedy już zdecydujesz, którą nartę pokryjesz swoją nową skórą, możesz rozpocząć cięcie. Najpierw musisz ustawić ściany boczne narty w jednej linii. Pamiętaj, aby trzymać nartę nieruchomo, co pozwoli na dokładne wycięcie skórek. Upewnij się, że nie spieszysz się z procesem cięcia, ponieważ w przeciwnym razie będziesz miał postrzępione i pęknięte skóry. Upewnij się również, że ostrze jest ostre.

Używanie noża do wycinania skór nie jest trudne, ale ważne jest, aby uzyskać odpowiedni rozmiar i styl. Najlepszym sposobem na to jest ćwiczenie na skrawkach materiału. Skóra pomoca jest do tego dobrym wyborem, ponieważ nie będziesz musiał ciąć tak dużo jak w przypadku skóry wspinaczkowej.

Powinieneś również zmierzyć szerokość skóry. Idealna szerokość skóry powinna być co najmniej równa szerokości narty lub splitboardu od czubka do ogona. Większa szerokość skóry niż jest potrzebna spowoduje, że skóra będzie wisiała zbyt nisko. Jeśli szerokość jest zbyt mała, skóra będzie zbyt duża i nie będzie prawidłowo dopasowana.

Wykonanie dobrej skóry narciarskiej wymaga cierpliwości i dbałości o szczegóły. Skóry do splitboardów są jeszcze większym wyzwaniem. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć ześlizgiwaniem się z bocznych wzniesień i wciąganiem wiader śniegu na ścieżkę skóry. Ale wytrwałość opłaci się w końcu dzięki idealnie dopasowanej skórze.

Przed wycięciem skóry pawęży upewnij się, że powierzchnia jest wolna od zanieczyszczeń. Zapobiega to wtórnej pracy. Następnie wytnij poszycie w pionie lub poziomie. Upewnij się, że uchwyciłeś krawędzie, aby zapobiec ich odklejaniu się. Upewnij się, że do cięcia poszycia pawęży używasz rdzenia Quotient Cuttable Core. Ponadto, do cięcia skór powinieneś używać ostrego noża użytkowego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane