Jak zrobić szafkę kuchenną

Jak zrobić szafkę kuchenną

Aby wykonać szafkę kuchenną, należy wyciąć i zamontować szelki podtrzymujące. Te szelki są ważne, ponieważ dodają stabilności do szafek. Można je również wykorzystać do powieszenia ich na ścianie. Aby przymocować szelki do szafek, użyj dwóch śrub na szelki i pięciu śrub dla każdego dolnego elementu. Będziesz musiał również wyciąć sklejkę i zrobić półki. Jeśli zdecydujesz się na zrobienie własnych półek, upewnij się, że używasz połączeń mitered zamiast standardowych połączeń doczołowych. Możesz również użyć kitu do drewna, aby wypełnić otwory po gwoździach. Również upewnij się, że używasz gwoździ wykończeniowych zamiast standardowych gwoździ brad.

Inną alternatywą dla zakupu prefabrykowanych szafek kuchennych jest użycie drewna ocalałego ze starych domów. To pozwala budować niestandardowe szafki za mniej. Można nawet znaleźć drewno stodoły za darmo. Materiały te nadadzą Twojej kuchni rustykalny wygląd. I nie zapomnij oznaczyć kawałków drewna, abyś mógł je łatwo znaleźć.

Kiedy już zorientujesz się, ile sklejki potrzebujesz, możesz wybierać spośród różnych materiałów. Dolny kawałek panelu będzie miał około 22 1/2 cala szerokości i 30 do 36 cali wysokości. Będziesz musiał również kupić ramki na twarz dla swoich szafek. Możesz wybrać, aby były one dopasowane lub kontrastujące z bokami szafki.

Możesz również zbudować swoje własne szafki kuchenne, jeśli znasz podstawy stolarstwa i obróbki drewna. Te szafki są świetne do oszczędzania pieniędzy i zapewnienia niestandardowego wyglądu bez płacenia wysokiej ceny. Budowanie szafek nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Będziesz jednak musiał mieć wiedzę na temat obróbki drewna i wiedzieć, jak dokonać dokładnych pomiarów. Jeśli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie, możesz rozważyć zakup gotowych do montażu szafek.

Drewno to dobry wybór na fronty szafek. Jednak nie jest ono tak łatwe w utrzymaniu jak inne materiały. Lite drewno jest drogie i będzie wymagało wykończenia, aby zachować jego integralność. Wybierz materiał, który nie będzie się wypaczał ani pękał. Ponadto możesz wybrać stal nierdzewną, jeśli chcesz mieć bardziej nowoczesny wygląd.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie materiały i projekt szafki kuchennej, ponieważ Twoje nowe szafki zajmą większość miejsca w Twojej kuchni. Wybierz materiały, które są wystarczająco trwałe, aby trwać przez lata. I upewnij się, że wiesz dokładnie, czego chcesz, zanim rozpoczniesz budowę. Powinieneś mieć wizję tego, jak chcesz, aby twoja kuchnia wyglądała.

Koszt budowy szafek kuchennych zależy od wielkości kuchni i ilości potrzebnych materiałów. Średnio materiały do małego, podstawowego zestawu szafek kosztują około 800$ do 1200$. Cena ta obejmuje wszystko od planowania i konfiguracji do nabycia materiałów i sprzętu. Powinieneś również uwzględnić koszty wynajmu maszyn i korzystania z nich na co dzień.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane