Badania UT – czyli jakie?

Badania UT

Szukasz firmy, której znakiem firmowym są badania ultradźwiękowe? Jeżeli zależy Ci na profesjonalizmie i olbrzymim doświadczeniu, to trafiłeś w dziesiątkę, ponieważ jesteśmy prawdziwym hegemonem w tym zakresie. Tysiące zadowolonych klientów i wiele pochlebnych opinii na nasz temat sprawiają, że skorzystanie z naszych usług to zawsze fantastyczna decyzja. 

Badania ultradźwiękowe – na czym polegają i do kogo są skierowane? 

Badania UT to badania objętościowe (wchodzące w skład badań NDT). Wykonuje się je w celu wykrycia wewnętrznych nieciągłości w badanym materiale. Badania te cieszą się zawrotnie dużą popularnością, albowiem znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle hutniczym, ale też przy konstrukcjach stalowych bądź stoczniowych. Szerokie spektrum ich zastosowań sprawia, że są uznawane za jeden z najlepszych patentów na określanie umiejscowienia, rozmiaru oraz rodzaju nieciągłości. Metoda ultradźwiękowa może okazać się przydatna przy wykrywaniu szeroko pojętych wad płaskich. Co ważne, uzyskanie wyników w przypadku tej metody jest bardzo szybkie i jest podawane od razu po zakończeniu badania. Dzięki temu metoda ultradźwiękowa – w odróżnieniu od innych badań stosowanych w zakładach przemysłowych – nie pochłania dużo czasu, co jest jej niewątpliwym atutem. 

Jakie zalety cechują badania ultradźwiękowe?

Badania ultradźwiękowe są powszechnie zalecane przez ekspertów i specjalistów, ponieważ posiadają wiele atutów. Przede wszystkim jest to metoda relatywnie tania, która nie wymaga nakładu przesadnie dużych środków finansowych. Aspekty ekonomiczne są niezwykle istotne przy wyborze idealnego sposobu badań, dlatego metoda ultradźwiękowa pod tym kątem jest niezwykle atrakcyjna. Co ważne, badania UT są również bardzo proste w przeprowadzaniu. Pomimo że do ich zrealizowania obligatoryjna jest obecność fachowców, to same badania przeprowadza się w szybkim tempie bez konieczności dużej liczby specjalistycznego sprzętu.

Sprawdź też: https://navitest.com.pl/pl/badania-nieniszczace/badania-penetracyjne/

Głównym walorem badań ultradźwiękowych jest jednak niesamowita skuteczność działania i fenomenalna precyzja. Metodę ultradźwiękową cechuje bardzo wysoka skuteczność wykrywania nieciągłości, dzięki czemu otrzymane wyniki zawsze są w pełni rzetelne i wiarygodne. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju badań jest też ich wszechstronność. Badaniu mogą być bowiem poddawane zarówno grube, jak i długie elementy. Istotną korzyścią dla osób narzekających na brak czasu może być również szybkość tego procesu. Bezpośrednio uzyskiwane wyniki sprawiają bowiem, że wykrycie wewnętrznych nieciągłości w badanym materiale zachodzi w mgnieniu oka. 

Dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi? 

Firma Navitest działa na rynku od wielu lat, dzięki czemu posiada olbrzymią wiedzę w swojej branży. Dzięki imponującemu doświadczeniu śmiało możemy nazwać się hegemonem w zakresie badań UT. Zdobyliśmy doświadczenie nawet w pracy w szczególnie trudnych warunkach, co sprawia, że nie jest nam straszny żaden przypadek. Specjalizujemy się przede wszystkim w badaniu materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych, laminatów oraz kompozytów.

W zakresie naszych działań znajduje się między innymi badanie ultradźwiękowe spoin oraz monitorowanie potencjalnej korozji, jednak spektrum naszej pomocy jest o wiele szersze. Na każdym kroku postępujemy w pełni profesjonalnie i bazujemy na sprawdzonej wiedzy, którą zdobyliśmy za sprawą wieloletniego doświadczenia. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, starając się jak najlepiej rozwiązać problem, z którym zgłosił się do naszej firmy. Decydując się na skorzystanie z naszej pomocy, można być pewnym, że otrzyma się rzetelne wsparcie od kadry profesjonalistów, które umożliwi skuteczne wykrycie wad w badanym materiale. Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane