Jak zrobić separator do odkurzacza

Posiadanie odkurzacza, który nie posiada separatora może być uciążliwe. Jak więc zrobić separator do odkurzacza? Oto jak: Używając koła 20” przeciętego na pół, wytnij dolny kawałek o średnicy 16”. Następnie wytnij separator ze sklejki o szerokości 2”. Ten kawałek powinien mieć taką samą średnicę jak górny kawałek, z rowkiem na jednej stronie. Jeśli twój odkurzacz jest inny, będziesz musiał dostosować górną i dolną część.

Używając prawa bezwładności, powietrze obciążone brudem jest wciągane do uchwytu przez port ssący. Teleskopowa krzywizna uchwytu wymusza unoszenie się kurzu do góry. Powoduje to powstanie siły równoważącej, powodującej wyrzucenie znacznej ilości pyłu z uchwytu przy otworze 33. Nieseparowany pył płynie w kierunku korpusu odkurzacza na kolejny etap filtracji.

Konstrukcja tego separatora oparta jest na projekcie opracowanym przez J. Phila Thiena. Przegroda wymusza napływające powietrze wokół zewnętrznej ściany. Cięższy pył spada przez szczelinę w przegrodzie i do dużego pojemnika na śmieci znajdującego się poniżej. Żywotność filtra odkurzacza jest znacznie wydłużona, ponieważ separator cyklonowy eliminuje konieczność częstego opróżniania pojemnika na śmieci. Odpylacz pozwala również na wykorzystanie odkurzacza warsztatowego lub dmuchawy do zasilania silnika.

Odpylacz inercyjny to separator odkurzacza składający się z zakrzywionego lub wygiętego kanału przepływowego. Do kanału przepływowego przymocowana jest komora zbierająca pył. Do komory dołączony jest uchwyt, dzięki któremu usuwanie pyłu jest wygodniejsze. Występ na uchwycie prowadzi użytkownika do umieszczenia komory na uchwycie. Powinna być ona odpowiednio uszczelniona, aby nie wydostawało się z niej powietrze. Możesz użyć dowolnego kształtu lub rozmiaru komory zbierającej pył.

Oddzielacz pyłu cyklonowy oddziela zanieczyszczenia od drobnego pyłu za pomocą siły odśrodkowej. Zawiera on medium filtracyjne, które pozwala na filtrację drobnego pyłu. Korpus odkurzacza bezworkowego jest podobny do korpusu modelu workowego. Składa się z silnika, który generuje siłę ssania oraz portu dla filtra. Medium filtracyjne jest zamiennikiem worka, co zwiększa koszt eksploatacji.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane