Jak zrobić tiulową kokardę

Rolki tiulu mogą zawierać do 200 jardów materiału. Jeśli robisz dużą kokardę na ślub lub do dekoracji ławki, będziesz potrzebować około sześciu jardów tiulu. Do wykonania małej kokardy wystarczą jednak dwa do trzech jardów. Potrzebne będzie również co najmniej pół jarda tiulu na ogon. Ilość tiulu, którego potrzebujesz, będzie zależała od wielkości kokardy, którą robisz.

Pierwszy, będziesz potrzebował kawałka tiulu i tekturowej ramy do zawijania. Tiul powinien mieć około sześciu cali długości i kilka cali szerokości. Po określeniu długości tiulu, podziel go na pół, każdy pół cala szerokości. Będziesz chciał owinąć tiul co najmniej dziesięć razy, aby uzyskać łuk z dużą ilością nadętego tiulu.

Następnie wytnij długi kawałek tiulu. Długość ta będzie zależeć od średnicy łuku tiulowego, który może wynosić od czterech do siedmiu cali. Wytnij kawałek tiulu około pół cala szerszy niż tiulowy łuk, i użyj powstałego kawałka, aby przypiąć środek tier. Powtórz proces w razie potrzeby, dodając więcej tiulu, jeśli chcesz zmienić kolory.

Zbierz mały kawałek tiulu wokół zebranego centrum. Zawiąż podwójny węzeł na dwóch końcach tiulu, upewniając się, że jest on mocno zebrany. Odciąć wszelkie dziwne kawałki z nożyczkami, a następnie przyciąć tiul do wysokości 1/4 do 1/2 cala. Tiul jest teraz gotowy do użycia w dniu ślubu! Spójrzcie! Efektem końcowym jest oszałamiająco piękna tiulowa kokarda, która doda odrobinę elegancji do każdego ślubu.

Gdy już skończysz przycinać i spinać tiul, czas przygotować samą kokardę. Upewnij się, że kokarda ze wstążki i kokarda z tiulu pasują do siebie. Jeśli potrzebujesz zrobić większą kokardę, powinieneś przyciąć pierwszy kawałek mniejszy niż drugi. Następnie możesz przeciąć trzeci kawałek na pół i zawiązać go na środku. Teraz możesz przymocować tiulową kokardę do opaski lub klipsa. Część środkowa jest częścią dekoracyjną.

Tkanina tiulowa jest niedroga i występuje w różnych kolorach. Jeśli szukasz prostego, ale eleganckiego sposobu, aby dodać trochę klasy do swojego ślubu lub przyjęcia, a następnie rozważyć wykonanie własnego łuku tiulowego. Jest to łatwy projekt, który wymaga tylko kilku prostych materiałów. Z odrobiną praktyki, będziesz tworzyć piękne akcesoria do włosów dla swoich własnych małych księżniczek. I będziesz zaskoczona, jak proste i niedrogie to jest!

Następnie przygotuj tiul. Jeśli jest zbyt gruby, możesz go przyciąć cieńszy. Dobrym pomysłem jest również użycie skrawka tkaniny na dodatkowy tiul. Wytnij dwa do czterech cali tiulu, a następnie użyj innego małego kawałka tiulu, aby owinąć go wokół środka. Powinieneś także zawiązać tiul wokół centrum kwiatu. W ten sposób będziesz miała dodatkowy kwiatek.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane