Jak zrobić terrarium dla żółwia lądowego

Zanim zaczniesz budować swoje terrarium, ważne jest, abyś zrozumiał specyficzne potrzeby żółwia błotnego. Znany jako ślizgacz, ten mały żółw o twardej skorupie ma złożone potrzeby. Zanim kupisz jednego, upewnij się, że jego oczy są jasne, a skorupa gładka. Szukaj wszelkich oznak infekcji, takich jak pęcherze na jego skorupie. Upewnij się, że siedlisko Twojego żółwia jest bezpieczne, wolne od zagrożeń i innych zwierząt domowych, i że jest daleko od dzieci.

Pierwszym krokiem w tworzeniu terrarium dla Twojego żółwia jest wybór pokoju dla niego, aby żyć w. Cichy, czysty pokój jest idealny. Upewnij się, że jest wolny od wszelkich szkodliwych elementów, takich jak puszki lub skały lawowe. Po umieszczeniu żółwia w środku, dodaj powoli wodę. Będzie on potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do terrarium, więc zaaklimatyzowanie się w nim może zająć trochę czasu.

Dobry uzdatniacz wody powinien zapobiec rozwojowi bakterii w Twoim żółwiu. Reptoguard jest świetnym niedrogim produktem, który może utrzymać wodę Twojego żółwia wolną od bakterii i innych chorób. Jeśli nie jesteś pewien ile wapnia potrzebuje Twój żółw, możesz stosować suplementy wapnia raz na tydzień. Pamiętaj, że różne gatunki żółwi wymagają nieco innej diety. Generalnie jednak konsekwentna pielęgnacja pozwoli utrzymać żółwia w zdrowiu.

Zbiornik dla Twojego żółwia powinien mieć wyznaczone strefy mokre i suche. W związku z tym, że jest to zbiornik, w którym nie ma miejsca na żadne przeszkody, należy go wyposażyć w skały lub miejsce do odpoczynku. Możesz jednak stworzyć swoje własne siedlisko dla żółwia. Naszkicuj swój projekt na papierze lub znajdź kilka źródeł online, a następnie zrób listę wszystkiego, czego potrzebujesz. Następnie zacznij budować swoje terrarium. Twój żółw na pewno to pokocha!

Aby Twój zbiornik był wygodny, rozważ zdobycie szklanego ekranu do akwarium. Dzięki temu łatwiej będzie zamontować światła nad zbiornikiem Twojego żółwia. Upewnij się, aby utrzymać cewki grzewcze i lampy ciepła z dala od żółwi, ponieważ mogą one stopić plastik i rozpocząć pożar. Na koniec pamiętaj, że żółwie nie mają śliny. Muszą jeść w wodzie, aby przetrwać. Jeśli nie masz spirali grzewczej, nadal możesz kupić tańsze akwarium i zwrócić je później.

Przed zakupem jakichkolwiek dostaw dla żółwi, powinieneś określić najlepsze środowisko dla swojego nowego zwierzaka. Powinieneś wybrać akwarium z ciepłą stroną i chłodną stroną. Temperatura w zbiorniku powinna wynosić około 90 stopni w ciągu dnia i 70-75 stopni w nocy. Woda powinna mieć temperaturę około 70 stopni. Również woda w zbiorniku musi być podgrzewana, albo przez lampę górną, albo grzałkę do akwarium podwodnego. Kiedy już znasz idealną temperaturę dla swojego żółwia, możesz kupić filtr zasilający lub filtr kanistrowy. Upewnij się, że po cieplejszej stronie zbiornika znajduje się suchy obszar, a także podłoże.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane