Jak zrobić bukiet tulipanów

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z diyiprzebudowa.pl

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zrobić bukiet tulipanów na specjalną okazję, to trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje wiele wskazówek, które sprawią, że ta aranżacja kwiatowa będzie wyglądać pięknie. Przede wszystkim musisz znać odpowiednią wysokość swojego wazonu. Pamiętaj, że tulipany więdną, jeśli nie dostaną wystarczającej ilości wody. Również łodygi powinny być cięte pod kątem 45 stopni.

Inna świetna wskazówka to zawijanie tulipanów w mokrą szmatkę, gdy zabierasz je do domu ze sklepu. Możesz użyć washcloth lub ręczników papierowych. Trzymanie tulipanów poza wodą może spowodować ich szybsze starzenie się niż byś chciał. Po przycięciu łodyg, będziesz musiał umieścić je w wazonie, aby mogły wchłonąć wodę. Upewnij się, że woda jest zimna i nie jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Gdy już zbierzesz wystarczająco dużo tulipanów, ułóż je w sposób, który sprawi, że będą wyglądały świetnie, gdy zostaną ułożone w wazonie. Postaraj się ułożyć łodygi równomiernie, aby aranżacja dobrze wyglądała w wazonie. Jeśli nie jesteś pewna jak ułożyć tulipany, możesz również użyć sznurka lub gumek, aby utrzymać je razem. Możesz również zawinąć swój bukiet w papier kraftowy. Następnie owiń go taśmą.

Podlewaj swoje tulipany regularnie. Tulipany potrzebują dużo wody. Zadbaj więc o to, aby uzupełniać ją w razie potrzeby. Pamiętaj również o regularnej zmianie wody, ponieważ tulipany mają tendencję do więdnięcia w upalne dni. Jeśli chcesz, aby Twój bukiet przetrwał dłużej, skorzystaj z następujących wskazówek:

Wybierz wazon, który jest wystarczająco wysoki, aby utrzymać tulipany. Wybierz tulipana, który ma wysokość, która jest nieco powyżej górnej części wazonu. Jeśli wazon jest wyższy niż tulipan, najpierw go skróć. Im dłuższe łodygi, tym większe prawdopodobieństwo, że będą się rozchodzić na zewnątrz i sprawią, że bukiet będzie wyglądał na stłoczony. Zawsze możesz je przyciąć, jeśli chcesz, ale pamiętaj, że nigdy nie powinieneś tworzyć bukietu, który jest zbyt wysoki lub zbyt krótki.

Przy tworzeniu bukietu z tulipanów, musisz starannie wybrać wazon. Upewnij się, że wybierasz czysty wazon, ponieważ trwają one od pięciu do dziesięciu dni. Aby przedłużyć ich piękno, trzymaj wodę w idealnej temperaturze i utrzymuj ją w świeżości. Możesz również użyć czystego wazonu do tulipanów, które zostały przycięte. Jeśli zdecydujesz się użyć tulipanów jako ozdoby centrum, upewnij się, że są one odpowiednio przycięte.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane