Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze

Istnieje kilka sposobów na zrobienie zrzutu ekranu na komputerze. Możesz skopiować cały ekran lub wybrać część ekranu do skopiowania. Po skopiowaniu ekranu możesz go wkleić do innego programu lub nawet wysłać do siebie pocztą elektroniczną. Zrzut ekranu to zazwyczaj świetny sposób na uchwycenie zawartości strony internetowej lub programu.

W systemie Windows zrzut ekranu można wykonać, naciskając klawisz Print Screen (czasami nazywany PrtScn). Zapisuje on zrzut ekranu do schowka, a następnie jest wklejany do programu do edycji obrazów. Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu bez naciskania jakichkolwiek przycisków, możesz również ustawić przycisk PrtScn, aby otworzyć narzędzie Snip &amp Sketch.

Jeśli używasz komputera Mac, możesz użyć Spacji, aby przechwycić okno lub część ekranu. Alternatywnie możesz nacisnąć Command + Shift + S, aby przechwycić część ekranu. Gdy już to zrobisz, możesz zapisać zrzut ekranu na pulpicie lub skopiować go do innej aplikacji.

Możesz również otworzyć program do edycji obrazu, taki jak Microsoft Paint i wkleić tam zrzut ekranu. Program ten jest domyślnie dołączony do systemu Windows i jest bardzo łatwy w użyciu. Aby uzyskać dostęp do Microsoft Paint, wystarczy otworzyć okno dialogowe Uruchom i wpisać mspaint. Po wejściu do aplikacji możesz wkleić zrzut ekranu używając Ctrl+V lub funkcji wklej.

Jeśli chcesz wykonać zrzut ekranu na urządzeniu z systemem Android, metoda jest inna dla każdego modelu. W starszych wersjach iPhone’a musisz jednocześnie przytrzymać przyciski Home i Power. Po wykonaniu zrzutu ekranu możesz go wykadrować lub napisać na nim rysikiem S Pen.

Zrzuty ekranu to jedno z najczęstszych zadań, jakie wykonujemy na komputerze. W zależności od potrzeb można wybrać przechwytywanie całego wyświetlacza lub określonego obszaru. Windows 10 zawiera wbudowane narzędzia do wykonywania zrzutów ekranu lub możesz skorzystać z aplikacji innej firmy. Możesz również użyć klawisza Print Screen na klawiaturze, aby wykonać zrzut ekranu i zapisać go jako plik obrazu PNG. Jeśli chcesz przechwycić tylko określony obszar ekranu, użyj narzędzia Snipping Tool lub Windows Snipping Tool.

W systemie Windows 10 okno Snip &; Sketch można otworzyć, wyszukując je na pasku zadań. W oknie Snip &; Sketch otworzy się nowe okno, w którym można wykonać zrzut ekranu w ciągu trzech do dziesięciu sekund. Po wybraniu opcji, okno Snip & Sketch zostanie zaciemnione. Po wybraniu okna kliknij przycisk “Snip” na pasku narzędzi. Pojawi się okno popup, w którym możesz wybrać sposób wykonania zrzutu ekranu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane