Jak zrobić zrzut ekranu na smartfonie

Jak zrobić zrzut ekranu na smartfonie

Większość urządzeń z systemem Android jest wyposażona w funkcję, która umożliwia przechwytywanie zrzutów ekranu. Zrzuty ekranu są zapisywane w urządzeniu i mogą być edytowane i udostępniane później. Aby wykonać zrzut ekranu, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przez kilka sekund przyciski zasilania i zmniejszania głośności w telefonie, a następnie dotknąć przycisku Zrzut ekranu. Twój zrzut ekranu zostanie zapisany w aplikacji Galeria.

Jeśli używasz telefonu lub tabletu z systemem Android, możesz wykonać zrzut ekranu, naciskając i przytrzymując jednocześnie przyciski zmniejszania głośności i zasilania. Gdy to zrobisz, usłyszysz dźwięk migawki aparatu i zobaczysz miniaturkę zrzutu ekranu wyświetloną w dolnej części ekranu. Alternatywnie możesz też przytrzymać przycisk zasilania i stuknąć w Zrzut ekranu, gdy się pojawi.

Po stuknięciu przycisku Zrzut ekranu możesz rozpocząć edycję swojego zrzutu ekranu. Możesz używać różnych kolorów i różnych stylów znaczników, aby dostosować swoje zrzuty ekranu. Możesz również użyć podglądu zrzutu ekranu w telefonie, aby go edytować i udostępnić. Jeśli nie masz pewności, jak wykonać zrzut ekranu na smartfonie, odwiedź stronę pomocy technicznej producenta lub skontaktuj się z producentem.

Jeśli używasz telefonu z systemem Android, proces jest niemal identyczny jak w przypadku zrzutów ekranu na iPhone’ie. Najpierw przytrzymaj przycisk “Volume Down”, jednocześnie naciskając przycisk Power/Sleep/Wake. Ekran powinien wtedy migać. Zrzut ekranu zostanie następnie zapisany w aplikacji Galeria. W niektórych telefonach ten folder będzie się nazywał “Zdjęcia”. Po zapisaniu zrzutów ekranu możesz je udostępnić za pośrednictwem Dropbox lub poczty elektronicznej.

Jeśli masz telefon Samsung z systemem Android, skrótem do zrzutu ekranu jest naciśnięcie przycisków Power i Home. W niektórych modelach do wykonania zrzutu ekranu można użyć dźwigni głośności. Dostęp do skrótu do zrzutu ekranu można również uzyskać w menu Szybkie ustawienia. Skrót do zrzutu ekranu można również znaleźć w menu Szybkie ustawienia telefonu z systemem Android.

Innym sposobem wykonania zrzutu ekranu w telefonie z systemem Android jest przewijanie strony w dół. Aby przewinąć w dół długą listę, możesz ponownie stuknąć przycisk zrzutu ekranu. Gdy masz już zrzut ekranu, możesz dostosować marginesy i zapisać go. Dodatkowo możesz przewijać zrzut ekranu za pomocą klawiszy Power i Volume down.

Innym sposobem na wykonanie zrzutu ekranu w smartfonie jest użycie narzędzia Dalvik Debug Monitor (DDM). Program ten jest zawarty w Android SDK i może być używany przez programistów do wykonywania zrzutów ekranu urządzeń z systemem Android. Następnie należy wybrać urządzenie, z którego chcemy wykonać zrzut ekranu. Zrzut ekranu pojawi się na ekranie w galerii.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane