Jak samemu zrobić traktor krok po kroku

Jeśli jesteś zainteresowany budową własnych maszyn, możesz zastanawiać się “Jak zrobić traktor samemu?”. W końcu możesz go zrobić za dużo mniej niż komercyjny traktor. W rzeczywistości możesz nawet zbudować drukarkę 3-D, jeśli wiesz jak. Następnym razem, gdy pójdziesz do sklepu z narzędziami, możesz znaleźć dziesiątki projektów do-it-yourself online.

Aby stworzyć przód komory silnika, narysuj kwadrat z zaokrąglonymi krawędziami. Narysuj równoległe poziome linie w obrębie kwadratu, aby stworzyć kratki. Teraz dodaj koło, aby nadać ciągnikowi trójwymiarowy wygląd. Aby koło było trójwymiarowe, narysuj zakrzywioną linię wewnątrz wewnętrznego koła i wzdłuż jego powierzchni. Kontynuuj rysowanie koła, aż będzie przypominało trójwymiarowy sześcian.

Po zakończeniu budowy traktora możesz zacząć oczyszczać teren. Najpierw zaznacz drzewa do usunięcia. Użyj ładowarki czołowej, aby ściąć drzewa. Następnie wyrównaj i zniweluj teren. Dokop się do pniaków. Po zakończeniu, zakończyć projekt przez wypełnienie otworów z gleby. To jest ta zabawna część! Upewnij się, że zaplanujesz każdy krok przed rozpoczęciem.

Ciągnik z napędem pieszym wykorzystuje dwa koła, silnik oraz ramę i łańcuchy. Części są proste i nie wymagają wielu materiałów. Traktor z napędem pieszym został wynaleziony przez Valentina Arkhipova, który wykorzystał silnik ze skutera. Do budowy ramy traktora użył rury w kształcie litery “p”. Cztery pręty połączyły silnik z ramą. Osie były następnie montowane na tokarce i toczone do kształtu.

Podczas obsługi traktora należy korzystać z pasów bezpieczeństwa, redukować biegi i używać hamulców, aby zwolnić lub zatrzymać się. Podobnie jak w przypadku innych maszyn, ciągnik jest niebezpieczny i nie powinien być obsługiwany przez niedoświadczonego kierowcę. Należy stosować się do instrukcji producenta i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Wykonując własny traktor, pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa! Kiedy już zbudujesz ciągnik, możesz zacząć nim jeździć! Pamiętaj tylko, aby praktykować zasady dobrego traktorzysty! Pamiętaj, aby naciskać pedał sprzęgła lewą nogą. Ponadto, zawsze upewnij się, że skrzynia biegów jest w pozycji neutralnej.

Przed rozpoczęciem pracy przy ciągniku, należy najpierw wykonać dokładny obchód. Sprawdź wszystkie elementy bezpieczeństwa i komponenty, takie jak pasek wentylatora, opony, koła, zaczep, dyszel i inne. Należy również wymienić olej, co spowoduje, że każdy element zostanie pokryty świeżym olejem. Przed zimowaniem ciągnika należy naładować akumulator. Przechowuj akumulator w bezpiecznym miejscu i podłącz ładowarkę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane