Jak zrobić schody z drewna

Jak zrobić schody z drewna

Aby wykonać zestaw schodów, należy wykonać kilka prostych czynności. Najpierw należy przyciąć piony i stopnie na odpowiednią długość za pomocą piły tarczowej. Gdy piony są już przycięte, należy użyć gwoździa, aby przymocować każdy z nich do podłużnicy. Następnie należy użyć narzędzia do poziomowania, aby wypoziomować każdy bieżnik od przodu do tyłu.

Na koniec musisz się upewnić, że drewno, które wybierzesz dla swoich schodów jest wysokiej jakości. Powinno mieć odpowiednią gęstość słojów (to pokazuje, jak mocny jest materiał). Drewno powinno być również wolne od sęków i niedoskonałości. Dodatkowo jego wilgotność powinna wynosić od 8 do 12%. Aby mieć pewność, że Twoje schody są bezpieczne do chodzenia, rozważ użycie drewna klasy I lub II.

Po wybraniu materiałów, następnym krokiem jest rozplanowanie schodów. Będziesz potrzebował kątownika i pary przymiarów schodowych, aby określić prawidłową wysokość i szerokość. Po uzyskaniu tych pomiarów, można przystąpić do cięcia i kształtowania drewna. Następnie możesz zmierzyć piony i stopnie, aby upewnić się, że uzyskasz potrzebne wymiary.

Następnie musisz dowiedzieć się, ile pionów potrzebujesz. Wysokość pionów jest istotną częścią bezpieczeństwa schodów. Mierząc wysokość schodów, należy pamiętać o uwzględnieniu odpowiedniej ilości miejsca nad głową. Nieprawidłowe obliczenia mogą być przyczyną awarii wielu schodów.

Schody są istotną częścią wielu projektów budowlanych i świetnym sposobem na dodanie wysokości i stylu do domu. Schody mają trzy główne części: podłużnicę (ukośne deski 2×12 cali), stopnie (górne listwy przypodłogowe) i piony (prostopadłe kawałki pod stopniami. Podłużnice należy przyciąć za pomocą piły tarczowej. Po przycięciu podłużnic można przystąpić do montażu stopni.

Można również stworzyć zestaw schodów, łącząc różne rodzaje drewna na piony i stopnie. Schody o nachyleniu od 30 do 50 stopni mają po dwie podłużnice na każdym końcu. Są one również wykonane z tarcicy wymiarowej o wymiarach 2 na 12 cali. Można kupić wstępnie przycięte drewniane podłużnice w centrach domowych. Te podłużnice zazwyczaj mają miejsce na dwa do ośmiu stopni schodów. Kupując je wstępnie przycięte można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Możesz również dodać powłokę antypoślizgową lub wykładzinę do swoich drewnianych stopni. Choć to rozwiązanie nie jest praktyczne w każdym przypadku, warto je rozważyć, jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swoich schodów. Powłoka z dodatkiem farby lub przezroczyste paski na schody dodadzą dodatkowej trakcji Twoim stopniom, a jednocześnie zapewnią, że spełniają one normy bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że wykładzina na schodach to proces czasochłonny i kosztowny w porównaniu z innymi opcjami.

Innym sposobem na zabezpieczenie schodów jest ich wykończenie. Wykończenie ochroni Twoje schody przed zużyciem i zapobiegnie potykaniu się na nich gości. Możesz również zastosować farbę antypoślizgową lub podkładki samoprzylepne. Możesz również użyć kleju do płyt pod stopniami i przymocować je do podłużnic. Klej ten jest dostępny w tubach do uszczelniania w składzie drewna i zapewni Ci doskonałe wykończenie Twoich schodów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane