Syrop z czarnego bzu – Jak zrobić syrop z czarnego bzu

Syrop z czarnego bzu - Jak zrobić syrop z czarnego bzu

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z ciekawostki.com.pl

Jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie owoców czarnego bzu jest zrobienie syropu z czarnego bzu. Syrop ten może być spożywany samodzielnie lub dodawany do innych składników. Może być również używany do aromatyzowania koktajli. Możesz również dodać miód i cynamon, aby uczynić go jeszcze bardziej aromatycznym. Syrop ten zawiera również korzyści płynące z korzenia traganka, dzikiej róży i imbiru.

Aby zrobić syrop z czarnego bzu, możesz użyć świeżych lub suszonych owoców czarnego bzu. Najlepsze do tego celu są czarne lub niebieskie jagody bzu czarnego. Można je również zbierać lub uprawiać. Owoce te można znaleźć przez cały rok w wielu sklepach spożywczych. Syrop z czarnego bzu to świetny prezent lub dodatek do ulubionego przepisu.

Syrop z czarnego bzu może być drogi. Czterouncjowa butelka może kosztować nawet 25 dolarów, jeśli jest organiczna. Ten przepis pozwoli uzyskać 40 uncji gotowego syropu. Możesz zaoszczędzić pieniądze, robiąc wiele partii. Możesz rozdać trochę znajomym i rodzinie. Jeśli zamierzasz użyć bzu w swoim syropie, powinieneś kupić organiczne owoce bzu.

Następnym krokiem jest zapuszkowanie syropu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować dużego garnka i stojaka na dnie. Ustaw garnek na średnio-wysokim ogniu. Gdy syrop osiągnie odpowiednią konsystencję, dodaj miód i alkohol. Gdy syrop będzie chłodny, możesz go przelać do słoików i przechowywać przez kilka miesięcy.

Chociaż istnieją pewne korzyści z picia syropu z czarnego bzu, nigdy nie należy go spożywać w postaci surowej. Dzieje się tak dlatego, że owoce bzu zawierają cyjanek, który może powodować rozstrój żołądka. Mogą również powodować wymioty i biegunkę. Owoce czarnego bzu są również niezwykle drogie. Robiąc własny syrop z czarnego bzu, będziesz w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jednocześnie korzystając z dobrodziejstw tego owocu.

Syrop z czarnego bzu robi się w zaledwie kilku krokach. Najpierw trzeba wziąć jagody i podgrzewać je, aż zredukują się o połowę. Po tym można przecedzić płyn przez sitko lub serek. Kiedy masz już syrop, możesz go przenieść do szklanego słoika. Najlepiej przechowywać go w lodówce.

Robiąc własny syrop z czarnego bzu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale będziesz mógł dostosować go do swoich potrzeb, dodając różne lecznicze zioła i przyprawy, aby uczynić go bardziej smakowitym. Sezon na owoce czarnego bzu przypada na okres późnego lata/wczesnej jesieni. Robiąc syrop z czarnego bzu, nie zapomnij wyrzucić niedojrzałych lub pozbawionych szypułek owoców bzu i pozbądź się ich. Idealnie byłoby użyć sześciu filiżanek świeżych owoców czarnego bzu i sześciu filiżanek wody.

Syrop z czarnego bzu to naturalna żywność zdrowotna, która smakuje wyśmienicie. Można go dodawać do wielu różnych potraw i deserów, w tym do lodów. To także wspaniały prezent dla gospodyni, ponieważ można go łatwo zapakować w ładne słoiki. Zrobienie syropu z czarnego bzu jest bardzo proste i można go przechowywać w lodówce dla codziennej dawki dobroci.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane