Jak zbudować silnik wibracyjny

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie diypoland.pl

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zrobić silnik wibracyjny, ale nie masz pojęcia od czego zacząć, możesz spróbować zrobić go używając wentylatora komputerowego. Rozbierz wentylator komputerowy i przymocuj do niego gumkę ołówka. Gdy silnik jest już zasilany, możesz dołączyć niecentralny ciężar i zrobić silnik wibracyjny! Ale najpierw musisz dowiedzieć się, jak zrobić silnik wibracyjny.

Gdy już masz swój podstawowy silnik i serwo, następnym krokiem jest zamontowanie go na solidnej podstawie. W ten sposób nie będzie się chybotać podczas pracy. W zależności od konkretnych potrzeb, może być konieczne użycie innego urządzenia montażowego, aby uniknąć sprzętu powodującego wibracje. Ale nie jest zbyt trudne, aby zrobić własny silnik, a proces jest łatwy i przyjemny. Pamiętaj tylko, aby prawidłowo zmierzyć podstawę.

Wtedy połącz dwa końce przewodów dc. Teraz jesteś gotowy do zaprogramowania silnika! Aby uruchomić go na Arduino, będziesz potrzebował mikrokontrolera, tranzystora i rezystora. Tranzystor dostarcza 100 razy więcej prądu niż rezystor, więc musisz być ostrożny. Rezystor o wartości jednego kilooma powinien wystarczyć, ale możesz użyć dowolnej wartości pomiędzy 1kohm a 5kohm.

Możesz użyć silnika wibracyjnego w różnych zastosowaniach. Wiele nowoczesnych telefonów komórkowych wibruje po umieszczeniu w trybie wibracyjnym, a pakiety rumble naśladują działania w grach. The nintendo 64 miał rumble packs dla efektu rumble. Łatwo jest zrobić własny silnik wibracyjny! Następnym krokiem jest zaprojektowanie płytki drukowanej. Będziesz potrzebował trochę drutu i chipa.

Wtedy będziesz potrzebował sposobu na zmierzenie wibracji wirnika i obudowy. Możesz użyć ręcznego akcelerometru, sondy zbliżeniowej lub pręta przyłożonego do obracającej się powierzchni. Jeśli nie czujesz się komfortowo z ręcznym akcelerometrem, możesz użyć małego silnika wibracyjnego. Miernik wibracji pomoże Ci dowiedzieć się, z jakim poziomem wibracji masz do czynienia i jak go wyregulować.

Jeśli martwisz się o wykonanie silnika wibracyjnego, będziesz chciał znaleźć tani model, który można dostosować do swoich potrzeb. Dobrym miejscem do znalezienia jednego jest strona internetowa, która specjalizuje się w tworzeniu takich produktów. Lider microelectronics Huizhou Co, Ltd., ma doskonały przewodnik dla początkujących. Możesz również użyć monety jako przewodnika. W rzeczywistości silnik naleśnikowy jest dość prosty w budowie i może być używany w różnych zastosowaniach, w tym w zabawkach lotniczych i damskiej bieliźnie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane