Jak zrobić wibrator dla kompaktora

Niezależnie od tego, czy pracujesz na placu budowy, czy w domu, możesz się zastanawiać, jak zbudować wibrator do zagęszczarki. Płyty wibracyjne są powszechną częścią tych maszyn i pomagają w zagęszczaniu powierzchni. Istnieje kilka odmian tych maszyn, więc jest coś, co pasuje do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz wysokiej jakości pracy, czy czegoś, co jest wygodne w użyciu, domowe płyty wibracyjne zapewnią komfortowe doświadczenie.

Wibrator ma przetwornik częstotliwości, który dostarcza wibracje. Częstotliwość wibracji jest kontrolowana przez pracownika poprzez włączanie i wyłączanie wymaganej grupy wibratorów. Pracownik reguluje również intensywność drgań w trakcie pracy. O ustawieniu intensywności wibracji informuje duży wyświetlacz cyfrowy, a wartość wyświetlana jest w procentach. Maksymalne i minimalne wartości intensywności nie są rozpoznawalne, ponieważ częstotliwość początkowa jest zawsze zerowa, a częstotliwość maksymalna wynosi 100 procent.

W urządzeniach do zagęszczania stosuje się zwykle wibracje dostarczane przez przetwornice częstotliwości, które mają zmienne częstotliwości wyjściowe. Zmienne częstotliwości wyjściowe poprawiają proces zagęszczania. Wibratory o stałej częstotliwości mają tendencję do lądowania w zakresie częstotliwości, który jest zbyt niski dla pożądanego zagęszczania. Dlatego wibrator o zmiennej częstotliwości może być skutecznym rozwiązaniem do zagęszczania materiałów budowlanych. Upewnij się jednak, że do procesu zagęszczania używasz niezawodnej przetwornicy częstotliwości.

Walec wibracyjny stosuje bezpośredni nacisk na określone warstwy, zapewniając zagęszczanie cząstek. Walec wibracyjny jest wyłączany podczas ruchu w tył. Przeznaczone są zarówno do gruntów bezspoistych, jak i ziarnistych. Walec wibracyjny wykorzystuje bazalt w swoim bębnie do wytworzenia drgań. Zwiększenie masy bazaltu zwiększa intensywność drgań i odwrotnie.

Podłoga na gruncie, na której pracuje walec wibracyjny, musi być odpowiednio przygotowana, aby uniknąć późniejszych osiadłości. W przypadku, gdy warstwa gruntu jest nierówna, należy przeprowadzić odpowiednie prace ziemne, aby uzyskać pożądaną równość podłoża.

Jednym ze sposobów budowy płyty wibracyjnej jest zakup płyty elektrycznej. Urządzenia te są niezwykle lekkie, posiadają składany uchwyt ułatwiający transport. Wyposażone są również w przetwornicę regulującą ich częstotliwość. Dzięki temu oszczędzają energię i ograniczają prądy rozruchowe. Elektryczną płytę wibracyjną można kupić u każdego producenta. Jednak nie jest to tak proste, jak się wydaje. Z tego powodu możesz rozważyć zbudowanie go samodzielnie.

Wibrator do zagęszczarki może być wykonany z kilku różnych materiałów. Jednym z najbardziej popularnych typów jest wibrator wewnętrzny, który jest często używany do płaskich powierzchni. Wibratory wewnętrzne są zwykle utrzymywane w miejscu, dopóki beton nie zostanie zagęszczony. Możesz ocenić zagęszczenie wizualnie, patrząc na laitance wokół niddle. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj sztywnej mieszanki betonowej i nie pozwól, aby czas wibracji był krótszy niż 90 sekund.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane