Jak zrobić szlam z białego kleju

Jak zrobić szlam z białego kleju

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zrobić slime, ale nie mogłeś znaleźć żadnych przepisów na to, możesz łatwo stworzyć własny w domu. Podczas gdy tradycyjny przepis wzywa do boraksu i wody, można również użyć innych składników, aby slime więcej zabawy. Inne opcje obejmują płynną skrobię, krem do golenia i płyn do soczewek kontaktowych. Możesz nawet użyć kleju brokatowego jako aktywatora. Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność podczas korzystania z tych składników, zwłaszcza jeśli pracujesz z małymi dziećmi.

Jeśli robisz slime po raz pierwszy, ważne jest, aby dokładnie odmierzyć składniki. Zacznij od dodania płynnego kleju do miski. Następnie dodaj niewielką ilość wody. Dobrze wymieszaj. Kiedy już wymieszasz te dwie rzeczy razem, możesz dodać aktywator. Będziesz chciał, aby woda miała mniej więcej taką samą objętość jak klej. Dodaj ten roztwór powoli do mieszaniny, aż oderwie się od boków miski. Na początku mieszanina będzie lepka, ale przekształci się w szlam, gdy będziesz ją ugniatać.

Możesz również dodać odrobinę boraksu, aby slime był bardziej stały i mniej lepki. Boraks jest uważany za nietoksyczny, ale nie powinien być nigdy spożywany ani wchodzić w długotrwały kontakt ze skórą. Zmieszaj te dwie rzeczy razem, a otrzymasz slime, który jest świetny do zabawy sensorycznej, uspokajający dla nadmiernie pobudzonych dzieci i świetny sposób na tworzenie nowych kreacji.

Jeśli twój slime jest zbyt rzadki i mazisty, możesz dodać trochę sody oczyszczonej. Soda oczyszczona pomoże slime’owi utrzymać kształt, ale nie sprawi, że będzie on tak rozciągliwy jak slime na bazie boraksu. Możesz również dodać odrobinę ciepłej wody, aby rozrzedzić go, jeśli stanie się zbyt gęsty.

Następnym krokiem jest dodanie do slime’u odrobiny barwnika spożywczego. Jeśli klej, którego używasz zamienił się w gumowy bałagan, może być zbyt aktywny. W takim przypadku ważne jest, aby dokładnie go zmyć. W przeciwnym razie nie rozciągnie się tak dobrze, jak byś chciał.

Jeśli jesteś rodzicem, zawsze możesz przygotować slime samodzielnie i nadzorować dziecko podczas zabawy nim. Pamiętaj, aby podczas pracy z substancją używać rękawic ochronnych i plastikowych torebek. Pomoże to zapewnić, że slime nie przyklei się do Twoich rąk. Możesz również mieszać różne wersje i dobrze się z nimi bawić.

Jedną z najlepszych części o domowej roboty slime jest to, że możesz go dostosować za pomocą kolorów, tekstur i dekoracji. Jest łatwy do wykonania i zapewni wiele godzin zabawy przy jednoczesnej nauce. Może być również używany do nauczania dzieci o zasadach naukowych. W ten sposób mogą poznać reakcje swojego organizmu na różne składniki.

Glue and water slime można pokolorować, dodając do mieszaniny barwnik spożywczy. Alternatywnie, można dodać odrobinę roztworu Tetraboranu Sodu (Borax) do mieszaniny. Po dodaniu roztworu Boraxu do kleju, pozwól mieszaninie ostygnąć w temperaturze pokojowej. Wtedy zacznie się tworzyć szlam.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane