Jak zrobić screena na laptopie Asus

Jak zrobić screena na laptopie Asus

Robienie ekranu na laptopie Asus jest proste. Wystarczy nacisnąć przycisk zasilania i klawisz zmniejszania głośności razem przez dwie sekundy, aby przechwycić ekran. Na ekranie pojawi się cyfrowy obraz, który można edytować za pomocą oprogramowania. Możesz również przyciąć i zaznaczyć zrzut ekranu.

Zrzuty ekranu mogą być przydatne do wielu różnych celów, od rozwiązywania problemów po udostępnianie informacji innym osobom. Zrzut ekranu można wykonać za pomocą wbudowanego narzędzia systemu Windows lub alternatywnej aplikacji innej firmy. Aby użyć wbudowanego narzędzia Windows, po prostu naciśnij przycisk “Print Screen”. Przycisk ten znajduje się zazwyczaj w pobliżu klawisza “F12” lub “fn” w górnym rzędzie klawiatury.

Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie darmowej aplikacji do wykonywania zrzutów ekranu, takiej jak Nimbus Screen Capture. To narzędzie do nagrywania ekranu jest bardzo łatwe w użyciu i ma wbudowane narzędzia do edycji, które pozwalają na podrasowanie zrzutów ekranu przed ich zapisaniem. Działa również z Chromebookami, które nie uruchamiają systemu Windows.

Wykonywanie zrzutu ekranu na laptopie Asus jest podobne do wykonywania zrzutu ekranu na normalnym laptopie. Wymagane kombinacje klawiszy są nieco inne, ale możliwe jest wykonanie zrzutu ekranu na laptopie Asus za pomocą obu metod. Jeśli używasz laptopa Asus z ekranem dotykowym, powinieneś przytrzymać przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności w tym samym czasie. Zrzut ekranu zostanie zapisany do folderu Pictures/Screenshots w systemie Windows lub do Galerii w systemie Android.

Innym sposobem na wykonanie zrzutu ekranu na laptopie Asus jest jednoczesne wciśnięcie klawisza Windows i klawisza PrtScrn. Spowoduje to wykonanie zrzutu całego ekranu, w tym wszystkich aktywnych okien. Ten zrzut ekranu można wykorzystać na wiele sposobów, w tym wklejając go w komunikatorach społecznościowych lub edytując go w aplikacji takiej jak MS Paint.

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu o określonej części, możesz użyć Free-form Snip. Możesz również użyć narzędzia Rectangular Snip. Jest ono znacznie łatwiejsze w użyciu niż Free-form. Alternatywnie możesz użyć Window Snip, aby zrobić zrzuty ekranu tylko jednego okna, podczas gdy Full-screen Snip przechwytuje ekran w całości.

Poza używaniem aplikacji, możesz również użyć rozszerzenia do przeglądarki internetowej. W przypadku Firefoksa, możesz je znaleźć odwiedzając stronę dodatków lub rozszerzeń w przeglądarce. Upewnij się tylko, że przed użyciem włączysz opcję instalowania rozszerzeń spoza sklepu internetowego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane