Jak zrobić lampę stojącą

Możesz zrobić swoją własną lampę stojącą w kilku prostych krokach. Będziesz potrzebował 12-stopowego przewodu, więc zacznij od przewleczenia go przez otwór w prostej dolnej części rury. Po wejściu do rury należy zawiązać luźny węzeł. Będziesz potrzebował około 8 do 9 stóp przewodu na zewnątrz i 3 do 4 stóp wewnątrz. Użyj taśmy elektrycznej, aby zabezpieczyć końce sznurka do podstawy. Upewnij się, że pręty są co najmniej 3/8″ dłuższe niż drewniana podstawa i nie skręcaj ich razem.

Dla podstawy lampy, wytnij trzy kawałki o długości 18 cali i dziesięć dwucalowych bloków. Następnie zaznacz środek kołka na dolnych wspornikach pionowych. Powinieneś mieć wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić podstawę lampy wewnątrz. Umieść podstawę lampy wewnątrz okręgu i odetnij nadmiar. Główny korpus lampy będzie składał się z trzech-1/2-calowych śrub karetki. Możesz również użyć szablonu, aby wykonać cztery identyczne drewniane nogi lampy podłogowej.

Aby zrobić lampę stojącą, najpierw musisz stworzyć podstawę. Po stworzeniu podstawy, następnym krokiem jest połączenie podstawy. Będzie to polegało na przymocowaniu podstawy do lampy. Użyj pręta gwintowanego, aby przymocować dolną część stosu kubków. Następnie przymocuj metalową szyjkę i siodełko harfy, a następnie dodaj podkładkę zabezpieczającą i nakrętkę radełkową, aby utrzymać kubki na miejscu.

Możliwa jest również lampa podłogowa na trójnogu. Ma ona rustykalny wygląd i jest bardzo łatwa do skonstruowania. Wykonana jest z trzech drewnianych prętów, które można zabezpieczyć nitką lub sznurkiem. Możesz również kupić zestaw lamp i postępować zgodnie z krokami, aby ukończyć własną lampę podłogową tripod. Możesz wykorzystać swoje umiejętności majsterkowania, aby zrobić lampę podłogową lub lampę stołową! Ten projekt DIY jest niedrogi i będzie wyglądał świetnie w każdym pokoju w domu.

Gdy masz podstawę, możesz zainstalować światła i okablowanie. Następnie dodaj solidną podstawę do swojej lampy, używając resztek drewna. Dłuższy kawałek drewna będzie głównym. Pozostałe dwa kawałki drewna zostaną użyte do podstawy. To będzie wspierać latarnię i zapewni stabilność podstawy. Jeśli chcesz dodać statyw, możesz go kupić w How about Orange. Jeśli planujesz zakup statywu, upewnij się, że otrzymasz wysokiej jakości statyw i młotek.

Możesz również użyć starych swetrów jako abażurów. Są one niedrogie i możesz je łatwo usunąć w dowolnym momencie. Jeśli rozważasz nautyczny wystrój, możesz spróbować owinąć nautyczną linę wokół kija lampy. Innym świetnym projektem DIY jest owinięcie nautycznej liny wokół podstawy lampy. Nautyczna lina doda wyrafinowany dotyk do pokoju. Tylko upewnij się, że dokładnie przestrzegasz wskazówek. Istnieje wiele sposobów na zrobienie lampy podłogowej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane