Jak zrobić basen w ogrodzie

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z diypower.pl

Pierwszym krokiem przy zakładaniu basenu jest określenie jego lokalizacji. Nie powinieneś umieszczać go w części ogrodu, która jest bardzo wietrzna, ponieważ to znacznie zwiększy parowanie wody i sprawi, że woda będzie bardzo niewygodna do pływania. Jeśli możesz, rozważ budowę ogrodzenia lub ściany wokół basenu, aby zapobiec wpływowi wiatru na wodę. Ponadto, unikać budowania basenu w obszarze, który jest nisko położony, ponieważ może to prowadzić do wody w basenie powodzi podczas ulewnego deszczu.

Po przygotowaniu miejsca, następnym krokiem jest wypełnienie go odpowiednią mieszanką gleby i żwiru. W wilgotnym klimacie można użyć zagęszczarki płytowej. Upewnij się, że gleba jest dobrze ubita przed dodaniem proszku bentonitowego do obszaru. Gdy gleba jest już wystarczająco ubita, rozprowadź proszek za pomocą maski lub ciągnika. Następnie dodaj trochę wysokiej jakości gleby wierzchniej i przykryj ją osłoną.

Przed zainstalowaniem betonowego basenu, musisz zdecydować się na odpowiedni rodzaj materiału dla struktury. Baseny winylowe i betonowe są zarówno popularne i ekonomiczne, ale baseny z włókna szklanego są droższe. Te baseny muszą być wysyłane przez ciężarówkę, która podlega przepisom z każdego stanu. Firma transportowa musi podróżować przez kilka stanów, aby dostarczyć basen, co zwiększa koszty. Należy również wziąć pod uwagę wagę basenu.

Inne ważne rozważania przy planowaniu basenu w ogrodzie to poziomy światła słonecznego. Bezpośrednie światło słoneczne może uszkodzić rośliny i sprawić, że staną się one bezpłodne i nieefektywne. Unikaj takich sytuacji, wybierając basen o głębokości co najmniej jednej stopy. W ten sposób będziesz miał zdrowy basen bez żadnych dolegliwości. Sprawi on również, że Twój ogród będzie wyglądał na większy. Basen w ogrodzie z wieloma rodzajami roślin wodnych musi mieć kilka różnych poziomów głębokości.

Kształt basenu zależy od rodzaju działki. Działka w kształcie prostokąta może wyglądać na prostokątną, natomiast okrągła na zakrzywioną. Zawsze należy zachować płaski obszar. Aby dodać wysokość, możesz posadzić wysokie drzewa wzdłuż boków, aby stworzyć efekt pudełka. Można również wybrać przejściową warstwę średniej wysokości złożoną z krzewów i drzew wielopiennych. Aby uzyskać cień, można sadzić krzewy aż do krawędzi basenu.

Przed rozpoczęciem budowy należy najpierw ustalić swoje powody budowy basenu. Powody te będą miały wpływ na wielkość, kształt, głębokość i rodzaj konstrukcji. Jeśli zamierzasz używać basenu do celów rekreacyjnych, korzystne będzie upewnienie się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby uzasadnić wydatki. Jeśli nie jesteś pewien powodów, zatrudnij profesjonalistę, aby upewnić się, że wszystko jest zrobione poprawnie. Najlepszym sposobem na przejście do budowy basenu w ogrodzie jest skontaktowanie się z profesjonalistą, który może zająć się całym planowaniem dla Ciebie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane