Jak zrobić przelew na konto Revolut

Jeśli właśnie zarejestrowałeś się w Revolut, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak dokonać przelewu na swoje konto. Ten przewodnik wyjaśni kroki, które musisz podjąć, aby założyć nowe konto i zacząć przelewać pieniądze ze swojego konta bankowego. Na początek upewnij się, że masz dane swojego konta bankowego, takie jak nazwa, numer konta i kod SWIFT. Jest to ważne, ponieważ nieprawidłowe dane uniemożliwią wykonanie przelewu.

Na początek upewnij się, że wybrałeś rodzaj konta bankowego, z którego chcesz korzystać. Będziesz musiał wybrać konto czekowe lub oszczędnościowe. Oprócz kont czekowych i oszczędnościowych, powinieneś wybrać walutę, którą chcesz wysłać. Waluta, którą wybierzesz, określi wysokość opłaty, którą poniesiesz. Niektóre przelewy walutowe są droższe od innych. Zazwyczaj przelewy w obrębie tego samego kraju kosztują około 0,15%. W niektórych przypadkach Revolut lub jego banki partnerskie pokryją koszt przelewu za Ciebie.

Po wybraniu waluty możesz zacząć przelewać pieniądze na swoje konto Revolut. Revolut akceptuje przelewy z prawie 200 krajów i 31 walut. Aby wykonać przelew z konta bankowego na konto Revolut, musisz wprowadzić dane konta i banku odbiorcy. Pola na ekranie Szczegóły konta różnią się w zależności od wybranego kraju i waluty. Jeśli wysyłasz pieniądze z Wielkiej Brytanii, kod sortowania jest istotny. W Europie potrzebny będzie IBAN.

Inną opcją przekazywania pieniędzy na konto Revolut jest uiszczanie miesięcznej opłaty. Możesz to zrobić za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Następnie możesz użyć karty wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty MasterCard i Visa. Po zakończeniu wykonywania przelewu, otrzymasz swoją fizyczną kartę. Jeśli podróżujesz za granicę, możesz również użyć karty Revolut, aby zapłacić za paliwo na stacjach benzynowych lub w punktach poboru opłat za autostrady.

Revolut to świetna opcja dla ekspatów, którzy potrzebują międzynarodowego konta bankowego, ale nie czują się komfortowo korzystając z lokalnego banku. Firma współpracuje z bankami na całym świecie, ale nie ma dostępu do izraelskiego systemu bankowego. Dlatego nie jest możliwe przelanie pieniędzy z konta Revolut do izraelskiego banku bez uiszczenia opłaty. Opłaty za wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy za pośrednictwem Revolut są niższe niż opłaty pobierane przez inne serwisy wymiany walut.

Zarówno aplikacja Revolut, jak i strona internetowa są łatwe w użyciu. Aplikacja Revolut jest dostępna w 24 językach, co ułatwia użytkownikom międzynarodowym korzystanie z usługi. Obie aplikacje oferują wsparcie klienta, ale aplikacja na smartfony nie jest tak przyjazna dla użytkownika jak strona internetowa. Opłaty mogą być mylące, zwłaszcza gdy wysyłasz pieniądze za granicę. W związku z tym, Revolut nie oferuje fizycznego oddziału banku w Wielkiej Brytanii.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane