Jak się rozstać, gdy mieszka się razem w mieszkaniu

Jak się rozstać, gdy mieszka się razem w mieszkaniu

Jeśli zdecydujecie się na separację, musicie najpierw poinformować swoich przyjaciół i rodzinę. Jeśli macie dzieci, będziecie musieli zorganizować opiekę nad nimi. Możesz jednak poczynić ustalenia dotyczące wspólnej sprzedaży mieszkania lub zaoszczędzić trochę pieniędzy. Niezależnie od powodu, powinieneś przekazać swoją decyzję na piśmie.

Ważne jest, aby mieć zasady dotyczące domu. Nie wystarczy grzecznie się komunikować. Ty i twój partner powinniście prowadzić prawdziwe rozmowy na temat waszego związku. Ważne jest również, aby okresowo oceniać swój związek. Jeśli nadal chcecie być razem, możecie rozważyć próbną separację.

Jeśli ty i twój małżonek macie małe dzieci, upewnij się, że nie zapraszacie się wzajemnie na imprezy. Powinieneś również przestać nosić swoje obrączki ślubne. Dzięki temu dzieci będą miały świadomość, że nie jesteście już małżeństwem. Ponadto pomoże to przygotować je do separacji.

Jeśli Ty i Twój partner mieszkacie razem w mieszkaniu, powinniście założyć osobne konta bankowe. Możecie nadal korzystać ze wspólnego konta dla płatności za hipotekę/czynsz i inne media. Możecie oboje uzgodnić kwotę, która będzie przelewana co miesiąc na wspólne konto. Ale na wszystko inne powinniście otworzyć oddzielne konta bankowe i karty kredytowe. W ten sposób będziecie mogli podzielić swoje wydatki pomiędzy nie.

Oprócz ustalenia próbnej separacji, powinieneś również ustalić podstawowe zasady i zachować szacunek dla swojego partnera. Należy również rozważyć własne strefy komfortu. Separacja to często trudna decyzja. Próbna separacja nie jest właściwym wyborem dla każdego. Powinieneś szanować swojego partnera i dać mu przestrzeń, której potrzebuje, aby przygotować się do nowego rozdziału.

Ważne jest, aby pamiętać, że rozstające się pary są odpowiedzialne za własną przyszłość finansową. Jeśli jesteś pracującą parą, powinieneś zacząć dzielić rachunki i obowiązki. Należy również założyć osobne konto bankowe do własnego użytku. Możesz nawet zmienić swoje bezpośrednie wpłaty na osobne konta.

Nawet jeśli mieszkasz pod tym samym dachem, możesz legalnie oddzielić się od swojego partnera, jeśli chcesz. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że być może będziesz musiał dokonać pewnych zmian w płatnościach rządowych. Ważne jest również, aby pamiętać, że może być trudno budżetować swoje finanse w początkowej fazie. Jest to jeden z powodów, dla których wiele par mieszka razem przez jakiś czas z powodów finansowych.

Jak wspomniano, emocje mają tendencję do wysokiego poziomu po separacji, więc kluczowe jest, abyście byli dla siebie mili i dbali o siebie podczas tego przejścia. Jeśli możesz, zacznij od poświęcenia trochę czasu dla siebie i przepracowania swoich uczuć. Spróbuj znaleźć sposoby, aby pomóc swojemu partnerowi poradzić sobie z rozstaniem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane