Jak zrobić skrzydła motyla z papieru

Jak zrobić skrzydła motyla z papieru

Istnieje kilka różnych sposobów na stworzenie motyla. Jeden sposób polega na użyciu laminatora. Jednak ta metoda powinna być wykonywana tylko z pomocą osoby dorosłej. Małe dzieci nie powinny próbować wykonywać tego zadania samodzielnie, ponieważ laminator jest dość gorący. Po zalaminowaniu skrzydełek ułóż je tak, jak w przypadku motyla. Do środka motyla możesz użyć pianki rzemieślniczej. Możesz wykrawać otwory na dole i górze pianki rzemieślniczej, a następnie skleić kawałki w kształt motyla.

Po wykonaniu podstawowych skrzydeł możesz je ozdobić. Ostateczny wygląd zależy wyłącznie od Twoich upodobań i preferencji. Jeśli jesteś zadowolony z podstawowego wyglądu, możesz pominąć ten krok. Jeśli jednak chcesz dodać trochę więcej szczegółów, ta metoda jest świetnym sposobem, aby to osiągnąć.

Gdy masz już podstawową strukturę, możesz zacząć dodawać skrzydła i mocować je do ciała. Aby dodać trochę struktury, możesz zrobić paski i ramiona dla skrzydeł. Aby przymocować skrzydła do patyka, możesz użyć drewnianej klamerki, lub grubej tektury z kilkoma patykami przyklejonymi na wierzchu. Następnie sklej na gorąco oba elementy ze sobą. Gdy klej wyschnie, wytnij dodatkowe kawałki gumy, aby pasowały do skrzydeł i przywiąż je do patyka.

Drugim krokiem w procesie jak zrobić skrzydła motyla z papieru jest stworzenie żyłek. Do wykonania żyłek możesz użyć szarego zmywalnego markera. Powinieneś dać około dwóch centymetrów ekstra z każdej strony. Po zakończeniu tego procesu, jesteś gotowy do przyklejenia ostatecznych struktur skrzydeł.

Innym sposobem na stworzenie skrzydeł wróżek jest użycie papieru kontaktowego. Będziesz potrzebować kawałka papieru kontaktowego, ale nie jest to niezbędne. Możesz również użyć przezroczystej bibuły lub papieru kontaktowego. Aby zrobić skrzydła wróżki, możesz również umieścić płatki kwiatów na papierze kontaktowym. Możesz również przykleić skrzydła do tektury.

Innym sposobem na stworzenie skrzydeł motyla jest użycie bibuły. W tym celu możesz złożyć bibułę na pół i zszyć wzdłuż złożonego zagięcia. Następnie można wyciąć frędzle z bibuły w różnych długościach. Frędzle powinny być rozdzielone wzdłuż krawędzi, aby skrzydła się nie rozerwały. Do nakładania żelu możesz również użyć pędzla z gąbki.

Po wykonaniu pierwszego kroku, możesz zacząć dodawać szczegóły do skrzydeł. Najpierw musisz stworzyć antenki. Powinieneś zakręcić końcówki pipe cleaner. Następnie przyklej małe pomponiki na czubkach antenek. Na koniec należy dodać oczy i usta używając czarnego markera.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane