Jak zrobić samolot

Jak zrobić samolot

Po ustaleniu podstawowego kształtu samolotu, możesz rozpocząć składanie skrzydeł. Aby złożyć skrzydła, zacznij od góry i pracuj w kierunku dołu. W dolnej części samolotu będzie znajdował się statecznik poziomy skrzydeł oraz siedzenie. Zacznij od dwóch kawałków drewna o długości 8-1/2″. W zależności od wielkości samolotu, może być konieczne dodanie dodatkowego 1×8 lub 1×6 pomiędzy nimi. Teraz rozłóż podpory skrzydeł, abyś mógł zobaczyć, jak wyglądają po ściśnięciu. Następnie należy nałożyć klej na górną i dolną krawędź wsporników skrzydeł. Po zakończeniu tych czynności należy położyć górne skrzydło na wierzchu i przymocować je do płyt 1×8.

Teraz możesz zacząć zabawę. Udekoruj swój papierowy samolot kolorowymi wzorami. Możesz to zrobić przed lub po złożeniu. Jeśli jesteś rodzicem, możesz pomóc swojemu dziecku w tworzeniu samolotu. Możesz chcieć włączyć lekcję na temat historii samolotu, jak również. Niektóre kolorowanki będą również zawierać małą lekcję historii o samolotach.

Jeśli chodzi o lot, kształt skrzydła jest krytyczny. Kształt skrzydła decyduje o tym, ile samolot ma siły nośnej. Im szersze skrzydło, tym wolniej będzie szybować. Ważny jest również rodzaj papieru, którego używasz. Powinieneś użyć lekkiego papieru do kopiowania lub papieru do drukarki. Możesz również użyć naklejek, aby nadać samolotowi dodatkowego uroku.

Zanim zaczniesz malować samolot, upewnij się, że zaplanowałeś schemat kolorów. Farba będzie lepiej przylegać do samolotu, jeśli zaplanujesz ją wcześniej. Możesz również użyć podkładu, który pomoże farbie się przykleić. Następnie zastosuj materiał wykończeniowy, taki jak aceton, który ochroni pomalowany samolot.

Skrzydło jest najważniejszą częścią samolotu. To właśnie ono nadaje mu siłę nośną. Jego zakrzywienie sprawia, że powietrze pędzi nad zakrzywioną górną powierzchnią skrzydła, co rozciąga je na większą objętość. Ponieważ powietrze porusza się szybciej, ma niższe ciśnienie niż powietrze, które porusza się wolniej. Ta różnica ciśnień powoduje ogromną różnicę w prędkości powietrza.

Oprócz papierowego samolotu możesz stworzyć również latawiec lub szybowiec. Ten projekt pomoże Ci poznać te rodzaje maszyn latających. Kiedy już poznasz szybowce i latawce, możesz zbudować modele szybowców z drewna balsa i eksperymentować z różnymi powierzchniami sterującymi. Można nawet urządzić zawody wśród uczniów.

W 1665 roku Sir Isaac Newton zaproponował trzy prawa ruchu, które wyjaśniają jak latają samoloty. Pierwsze prawo mówi, że obiekt nie zacznie się sam poruszać ani nie zmieni kierunku, jeśli nie zostanie popchnięty. Jeśli popchniemy go mocniej, będzie poruszał się szybciej i dalej. Jest to podstawowa koncepcja dla każdego projektu związanego z lotem obiektu. Inne prawo mówi, że obiekt zawsze będzie miał taki sam opór wielkości w kierunku przeciwnym.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane