Jak zrobić statyw na ognisko

Słyszałeś o nich, ale jak zrobić statyw na ognisko? Nie jesteś sam – jest to proste i skuteczne narzędzie, które możesz zabrać ze sobą na następny biwak. W tym artykule znajdziesz podstawowe instrukcje, jak zrobić go samodzielnie. Ostatnim krokiem jest owinięcie statywu tarpem lub płóciennym drop clothem, aby utrzymać go suchym i bezpiecznym od elementów.

Przed złożeniem statywu zdecyduj o jego wysokości. Statyw z regulowanymi nogami da Ci elastyczność w ustawianiu wysokości donicy. Jeśli chcesz go używać do wysokich temperatur, wybierz krótsze nogi. Krótsza długość zmniejszy wagę statywu i sprawi, że będzie on bardziej poręczny. Pamiętaj również o zachowaniu środków ostrożności podczas gotowania wokół ogniska, ponieważ nogi staną się bardzo gorące. Ten statyw utrzyma do 90 funtów.

Gotowanie nad statywem do ogniska to świetny sposób na szybkie przygotowanie posiłku. Korzystanie z trójnoga pozwoli Ci szybko doprowadzić jedzenie do określonej temperatury, a nawet możesz go użyć do zagotowania wody! Żywność, która jest łatwa do ugotowania z trójnogiem ogniskowym to popcorn i słodkie ziemniaki. Niektórzy obozowicze uważają, że trójnóg tipi jest najwygodniejszym sposobem gotowania. Jego struktura jest podobna do stożkowego namiotu, a garnek do gotowania można na nim łatwo zamontować.

Po zbudowaniu trójnogu, możesz go użyć do gotowania nad ogniskiem. Jest to bardzo wygodne i łatwe do przenoszenia. Możesz nawet dodać haki, aby powiesić przybory i naczynia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas mocowania talerzy i innych przedmiotów do statywu – nie chcesz się poparzyć! Po prostu poczekaj, aż nogi ostygną, zanim ich użyjesz!

Trójnóg na ognisko może być wykonany z drewnianej kłody lub innego solidnego materiału. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego drewna, po prostu przytnij jedno, aby pasowało do pożądanej wysokości. Następnie zwiąż nogi ze sobą za pomocą sznurka w ruchu w kształcie litery osiem, a końce zejdą się w ciasne koło. Taki trójnóg może podtrzymać doniczkę. Utrzymywanie wiadra z wodą w pobliżu jest kolejnym użytecznym zastosowaniem tego narzędzia.

Istnieje kilka rodzajów trójnogów do gotowania na ognisku dostępnych. Składany statyw Coleman jest idealny dla większości obozowiczów. Wykonany jest z galwanizowanej stali i posiada elementy nóg z linką wstrząsową. Nogi statywu są solidne, ale nie jest wystarczająco silny, aby utrzymać holenderski piekarnik lub 8 qt Dutch oven. Ten trójnóg posiada również zaostrzone stopy i łańcuch, który pozwala na regulację wysokości i liczby gałęzi.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane