Jak zrobić wyciągarkę do traktora

Jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, jak zrobić wyciągarkę do ciągnika, to masz szczęście. Istnieje kilka elementów, które pomogą Ci stworzyć swoje własne, domowe narzędzie. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętaj, że wyciągarka ciągnika jest znacznie inna niż wyciągarka kosiarki do trawy. Oprócz wyciągarki, powinieneś wziąć pod uwagę wagę ciągnika. Jeśli jest ciężki, cięższa wyciągarka będzie ważyć więcej, więc miej to na uwadze podczas tworzenia swojego.

Wyciągarka do logowania jest zwykle montowana z tyłu ciągnika. Jego zastosowanie to ciągnięcie dużych kłód, zwykle drewna. Wciągarka do kłód jest szczególnie przydatna w przypadku powtarzalnych prac związanych z pozyskiwaniem drewna oraz dlatego, że eliminuje potrzebę stosowania drogich systemów chwytakowych. Wciągarka do kłód działa poprzez nawijanie liny wokół koła pasowego, które podaje linę na zewnątrz, gdy koło obraca się w jednym kierunku. Kiedy kabel jest nawinięty wokół kłód, wciągarka do kłód będzie je ciągnąć do góry o skidder i przeciągnąć je do miejsca przeznaczenia.

Aby zrobić sulky, najpierw musisz znaleźć miejsce, które ma wystarczająco dużą zdolność do ciągnięcia kłód. Podnośnik kłód, który może przenosić kłody o długości do ośmiu stóp jest idealny. Podnośnik kłód, który jest zbyt mały może spowodować, że Twój ciągnik będzie się cofał i spadał. Będziesz musiał upewnić się, że kłoda podnosi się i przekracza przeszkodę, więc pamiętaj o tym.

Dla mniejszej wciągarki, będziesz musiał wykonać przystawkę zwaną listwą zrywkową. Ta ciężka metalowa belka jest połączona z ciągnikiem za pomocą dwóch ramion roboczych i posiada szczeliny. Zrywka jest również bardzo podobna do płyty czołowej. Jej główną zaletą jest niski koszt. Listwa zrywkowa jest przydatna przy zrywce niewielkich ilości drewna. Najlepiej sprawdza się jednak przy mniejszych pracach.

W przypadku Klausa projekt będzie nieco inny. Jego mały lasek produkuje tylko około dwudziestu korców drewna rocznie, ale w przyszłości planuje ściąć więcej. Na szczęście ma możliwość zakupu wciągarki i przyczepy, a obie planuje zbudować z odzyskanych części. Chociaż wciągarki zrywkowe są najczęściej montowanym na ciągniku urządzeniem do pozyskiwania drewna, można je wykonać również do innych zadań. Jeśli budujesz wciągarkę do ciągnika, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę jego moc.

Podejmując decyzję, ile masy dodać do przedniej części ciągnika, powinieneś zastosować zasadę kciuka: dodaj dziesięć funtów na każdy KM mocy silnika. Oznacza to, że ciągnik o mocy 40 KM będzie potrzebował czterystu funtów masy przedniej. Ta zasada zakłada, że nie masz łańcuchów na opony i pracujesz na przeciętnym terenie. Należy również rozważyć dodanie do ciągnika obciążnika przedniego, który pomoże ustabilizować go w przypadku przewrócenia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane