Jak samemu zrobić ścianę wodną w domu?

ściana wodna w mieszkaniu

Wodna ściana to na pewność dość oryginalna dekoracja we wnętrzu domu. Takie ściany można w formie gotowej zakupić. Można również taką ścianę wykonać samemu. Warto zatem wiedzieć, czym ściana wodna się charakteryzuje, z czego może być wykonana oraz jaki jest jej koszt.

Czym jest ściana wodna?

Ściana wodna jest pionową konstrukcją, która najczęściej wykonywana jest z kamienia, stali nierdzewnej lub szkła, po której swobodnie spływa woda. Jeśli o samą wodę chodzi, to ta wydobywa się z wlewek, które zamontowane są w górnej części ściany. To wlewek woda doprowadzana jest przez ukryte elementy instalacji hydraulicznej. Jak wspomniano, ściana wodna w domu to naprawdę wyjątkowa dekoracja. W związku z tym najczęściej montowana jest w najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach. Zwykle jest to po prostu salon. Ściana wodna może także pełnić funkcję praktyczną. Mowa tu o tym, że może być ona wykorzystana do oddzielenia poszczególnych stref w otwartej przestrzeni pomieszczenia. Oprócz salonu ściana wodna z powodzeniem zamontowana może być także w łazience, gdzie idealnie pełnić będzie funkcję parawanu wodnego.

Jakie rodzaje ściany wodnej można zamontować w domu?

W domu możliwy jest montaż różnego typu ścian wodnych. Może być to ściana wodna wolnostojąca jednostronna. Zwykle jest to konstrukcja mobilna, którą ustawić można w dowolnym miejscu. W tym przypadku woda spływa z jednej strony stelaża. Możliwy jest także montaż ściany wodnej w postaci panelu wodnego dwustronnego. W tym przypadku woda spływa po przezroczystej ścianie, dzięki czemu widoczna jest z obu stron. Wspomnieć można jeszcze o ścianie wodnej w formie ściennej fontanny. Tutaj woda również spływa po powierzchni ścianki w dół, jednak taka konstrukcja wieszana jest na ścianie, np. jak obraz.

Z czego można wykonać ścianę wodną w domu?

Jak można się zapewne domyślić, montując ścianę wodną w domu, skorzystać trzeba z bardzo trwałych materiałów. Najczęściej stelaż takiej ściany wykonywany jest ze szkła lub pleksiglasu, charakteryzującego się podwyższoną wytrzymałością i przepustowością światła. Warto jednak zaznaczyć, że szklana ściana wodna jest znacznie solidniejsza. Dlatego idealnie nadaje się na ścianę działową w pomieszczeniu. Ścianę wodą wykonać można także z PCV, kamienia naturalnego oraz tworzywa imitującego kamień. A jaki jest koszt jej wykonania? Cena uzależniona jest przede wszystkim od jej wielkości oraz materiału, z które ma być wykonana. Trzeba jednak wiedzieć, że koszt wykonania takiej ściany to kilka tysięcy złotych. Może się wydawać, że to dużo jednak problem ten można rozwiązać. Tym rozwiązaniem jest pożyczka od ręki. Dziś powszechnie dostępne są pożyczki online, z których skorzystać może każdy. Takie rozwiązanie wiąże się z minimum formalności. O pożyczkę można szynko zawnioskować przez internet, a wniosek rozpatrywany jest niemal natychmiast. W przypadku pozytywnej decyzji środki trafiają na konto w ciągu kilku minut. Warto zatem skorzystać z takiej możliwości w celu sfinansowania budowy ściany wodnej w domu.

Zobacz także: chwilówka od ręki przez internetPodobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane