Jak zrobić kopiec dla warzyw

Kopiec warzywny może być świetnym sposobem na uprawę warzyw. Możesz nawet sprawić, by wyglądał jak fontanna i zasadzić w nim zioła i kwiaty. Będziesz zaskoczony, jak bardzo urosną Twoje rośliny! Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących tworzenia kopca warzywnego. Jeśli chciałbyś stworzyć swój własny ogród warzywny, sprawdź te proste kroki! W końcu Twoje warzywa zasługują na to, by rosły w najpiękniejszym otoczeniu!

Możesz stworzyć kopiec warzywny na swoim podwórku, zakopując w ziemi garść dobrze sproszkowanego obornika lub kompostu przed posadzeniem warzyw. Dzięki tej metodzie zwiększysz powierzchnię ogrodu i będziesz mógł uprawiać więcej warzyw. Jeśli chcesz uprawiać więcej warzyw w przestrzeni pionowej, możesz stworzyć wiele kopców na całej powierzchni ogrodu. Te kopce są idealne do uprawy ogórków, kabaczków, ogórków, ziemniaków, a nawet arbuza!

Cel kopca warzywnego będzie zależał od Twoich celów ogrodniczych. Jeśli chcesz uprawiać fasolę tyczkową, możesz zrobić kopiec przeplatając fasolę tyczkową. Rośliny są związane razem jak indiańskie tipi, i można je zbierać z małych obszarów. Jeśli chcesz uprawiać paprykę, możesz pokryć kopiec roślinami papryki i pozostawić je, aż staną się czerwone lub żółte. Rośliny te nie tylko będą rosły w kopcu, ale możesz je również wykorzystać do celów ozdobnych.

Choć zielone drewno rozkłada się i uwalnia azot do gleby, zabiera również składniki odżywcze z gleby, wpływając na wzrost roślin. Największy wkład w bogaty w składniki odżywcze skład kopca massivelkultur to drewno. Mogą to być zdrewniałe kłody, gałęzie lub pniaki. Drewno działa również jak gąbka, wchłaniając wilgoć i zapobiegając zagęszczeniu. Drewno pomaga również roślinom rosnąć i dostarcza tlen.

Jeśli uprawiasz rośliny ciepłolubne, możesz rozważyć użycie hugelkultur do budowy kopca. Kopiec z hugelkultur rozgrzeje glebę znacznie szybciej niż standardowe łóżko ogrodnicze, więc jeśli uprawiasz roślinę, która kocha ciepło, możesz cieszyć się ciepłem. Z drugiej strony, jeśli uprawiasz rośliny o chłodnej pogodzie, możesz chcieć pamiętać, że ciepło może stresować twoje rośliny.

Jeśli uprawiasz warzywa i kwiaty w małej przestrzeni, kopiec może pomóc ci wykorzystać jak najwięcej miejsca i zaoszczędzić pieniądze na nawozach. Można je również wykorzystać do stworzenia rabaty kwiatowej lub grządki ziołowej. Możesz nawet rzeźbić je w szczeblach lub zboczach, aby nadać im unikalny wygląd. Jeśli masz małą przestrzeń ogrodową, kopiec może pomóc Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zmaksymalizować wydajność.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane