Jak zrobić indeks górny w Excelu

Istnieje kilka sposobów formatowania liczb w programie Excel, w tym dodawanie indeksu górnego. Format ten zmienia wizualną reprezentację wartości w komórce. Jeśli nie sformatowałeś komórki w Excelu, zobaczysz jej oryginalną wartość na pasku formuły. Chociaż Excel nie ma skrótu klawiszowego, aby to zrobić, możesz zastosować formatowanie za pomocą kombinacji klawiszy opisanych poniżej. Następnie zaznacz znaki, które chcesz sformatować. Na koniec wybierz opcję, którą chcesz zastosować: Superscript, Subscript lub obie.

Pierwszym krokiem jest otwarcie menu Symbole. To okno pozwoli Ci wstawić liczbę, w tym indeks górny. Można również wybrać czcionkę z listy rozwijanej Czcionka. Po wybraniu czcionki wyświetli ona znaki, które są dostępne do wyboru. Lista rozwijana Czcionka powinna zawierać wszystkie znaki, które chcesz wstawić. Po wybraniu czcionki kliknij przyciski Subset i Superscript. Wybrane znaki pojawią się w komórce.

Po wybraniu czcionki można określić typ tekstu, który ma się znaleźć w superskrypcie. Okno dialogowe Symbol jest dostępne z karty Wstawianie w grupie Symbole. Kliknij przycisk Symbol, który znajduje się w pobliżu symbolu pi. Wybierz czcionkę dla indeksu górnego, który chcesz wstawić. Używaną czcionką powinna być Normalna. Wybierz opcję Podzbiór dla tekstu. Następnie kliknij przycisk OK.

Kolejnym krokiem jest utworzenie w Excelu grupy indeksów. Później w każdej chwili możesz zmienić nazwę grupy. Kliknij przycisk “Zmień nazwę” znajdujący się obok przycisku “Nowa grupa”. Teraz z rozwijanego menu wybierz polecenie “Subscript”. Na pasku narzędzi pojawi się ikona indeksu. Alternatywnie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na wstążce i wybrać odpowiednią ikonę. Możesz również dodać skróty do tych trzech funkcji, aby użyć ich, gdy są potrzebne.

W programie Excel istnieje wiele sposobów formatowania komórki. Możesz zastosować indeks górny lub dolny, aby ułatwić jej odczytanie. Aby to zrobić, zaznacz tekst, który chcesz sformatować. Wybierz polecenie Formatuj komórki, naciskając klawisze CTRL + 1. Jeśli polecenia indeks dolny nie ma na wstążce, kliknij menu Więcej poleceń. Znajdziesz tam polecenie, którego szukasz. Możesz również wybrać opcję dodania do wstążki przycisku Superscript lub Subscript. Gdy już to zrobisz, kliknij OK, aby zapisać zmiany.

W Excelu istnieje kilka sposobów formatowania komórek tekstowych z indeksem górnym. Możesz wybrać formatowanie liczb w samych komórkach za pomocą funkcji TEXT lub skorzystać z okna dialogowego Excela “pełna czcionka”. Jeśli pracujesz nad dokumentem finansowym, możesz również dodać numer superskryptu. W zależności od dokumentu możesz utworzyć przypis poprzez konkatenację wielu wartości w tym samym wierszu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane