Jak zrobić karmnik dla sikorki

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić karmnik dla sikor, istnieje kilka kroków, które musisz wykonać. Karmniki te zapewniają odpowiednią równowagę białka, tłuszczów i węglowodanów. Sikorki najlepiej karmić mieszankami podstawowymi, które zawierają większość niezbędnych składników odżywczych w jednym pokarmie. Najlepiej karmić je małymi, gęstymi energetycznie nasionami, aby uniknąć drapieżników. Ponieważ są tak podatne na drapieżniki podczas karmienia, muszą jeść szybko.

Jeśli zastanawiasz się, jak przyciągnąć niebieskie sikorki na swoje podwórko, rozważ umieszczenie karmnika pod ciernistym krzewem. Niebieskie sikorki wolą zawieszać jedzenie wyżej na drzewach, ale nie na ziemi. Umieść karmnik w pobliżu dobrze obsadzonych terenów. Te małe stworzenia lubią latać od krzewu do drzewa. Srebrne brzozy są szczególnie ulubione dla tych krytyków. Ich miękkie, kłujące pąki przyciągają te ptaki.

Sikorki niebieskie składają od siedmiu do 13 jaj, choć niektóre mogą składać do 19! Te ptaki są w dużej mierze zależne od tłuszczu i białka, więc docenią orzeszki ziemne, które pozostawiasz w zimie. Kiedy sikory niebieskie zakładają gniazda, będą karmić pisklęta orzeszkami ziemnymi, które są niestrawne dla innych ptaków. Niebieskie sikory lubią mieszać się z innymi ptakami i są dobre dla ptaków, a także drapieżników.

Posiadasz ogród? Sprawdź jak chronić swoje rośliny przed szkodnikami w artykule: https://gardeneo.pl/skoczogonki

Jeśli nie jesteś w robieniu karmników dla sikor od zera, zawsze możesz dostać rurkę i wypełnić ją pokruszonymi orzeszkami ziemnymi i powiesić ją na gałęzi drzewa. Niebieskie sikorki lubią orzeszki ziemne, które wieszasz wewnątrz karmnika, ale możesz również umieścić suet, mealworms i nasiona słonecznika w swoim stole dla ptaków lub karmniku naziemnym. Uwielbiają również suet, który pochodzi z orzechów kokosowych, dlatego wiele osób linkuje swoje budki dla ptaków mchem.

Sikorki niebieskie są wszystkożerne, co oznacza, że nie są wybredne w kwestii swojego pożywienia. Będą jeść prawie każdy rodzaj małych owadów, w tym gąsienice, pająki i muchy. Będą również jeść orzechy, nasiona i jagody, a także są aktywnymi poszukiwaczami tych pokarmów. I podczas gdy robisz karmnik dla sikorki niebieskiej, będziesz karmić swoje ptaki przez całe życie!

Sikorka niebieska jest częstym ptakiem ogrodowym. Te kolorowe małe ptaki uwielbiają jeść orzeszki ziemne i są łatwe do przyciągnięcia do ogrodu. Często są bardzo łatwe do przyciągnięcia i będą odwiedzać Twój ogród, gdy tylko masz dla nich jedzenie, aby cieszyć się. Będziesz mieć mnóstwo wizyt od niebieskich sikorek, jeśli zrobisz dla nich karmnik. Więc ciesz się pięknymi ptakami w swoim ogrodzie i upewnij się, że zrobisz jeden tej zimy!

Sikorki niebieskie są doskonałymi poszukiwaczami i mogą jeść wszystko od nasion do orzechów. Ale mają szczególne zamiłowanie do gąsienic zimowej ćmy. W całej północnej Europie zimowa ćma składa swoje jaja w pobliżu pąków liściowych drzew. Kiedy pogoda się ociepla, gąsienice się wykluwają. Sikora niebieska karmi swoje młode larwami.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane