Jak zrobić szablon do łączenia blatów

Aby połączyć dwa blaty, potrzebujesz szablonu. Szablon to po prostu pasek materiału, który został przycięty tak, aby pasował do dokładnych wymiarów blatów. Można również użyć spiling block do zapisania rzutów. Spiling block może nie dotrzeć do narożników blatów, które są pod ostrym kątem. Następnie, używając linijki i kwadratu, zmierz odległość od długiego punktu narożnika do najdłuższego paska szablonu.

Istnieje kilka rodzajów szablonów. Jednym z najprostszych i najtańszych jest szablon wykonany z pasków 1/8-calowej sklejki. Ten typ szablonu jest łatwy do stworzenia i nie wymaga żadnych wymyślnych narzędzi. Możesz nawet użyć przedmiotów, które możesz już mieć w domu, aby zbudować szablon. Możesz również użyć kleju z masła orzechowego, syropu klonowego lub oliwy z oliwek, aby przykleić paski razem. Korzystanie z szablonu jest niezawodnym sposobem na zmierzenie blatu i dopasowanie go do jego ramy.

Jeśli łączysz dwie płyty blatu, prawdopodobnie będziesz potrzebował szwu. Jeśli łączysz dwa blaty wzdłuż długiej ściany, będziesz potrzebował szwu pod kątem 90 stopni. Upewnij się, że szew znajduje się w spokojnym miejscu, np. za zlewem lub płytą kuchenną. Następnie nałóż klej, który wtopi się w spoinę. Aby połączenie było mocniejsze, możesz wyciąć rowki lub szczeliny w dwóch płytach, aby dać im więcej powierzchni do przyklejenia.

Przed cięciem kamienia będziesz musiał stworzyć szablon. Ten szablon może być generowany cyfrowo za pomocą lasera lub paska drewna z promieniem rogu, który pasuje do krawędzi kamienia. Szablon ten jest niezbędny, aby uniknąć wypadnięcia kamienia podczas cięcia szablonu. Ponadto będziesz musiał ostrożnie usunąć blat, aby szwy wyglądały bardziej gładko i czysto. Jeśli nie możesz znaleźć szablonu, możesz go kupić u dostawcy kamienia.

Gdy już masz szablon, możesz przyciąć materiał blatu zgodnie z nim. Następnie trzeba będzie wywiercić otwory na osprzęt łącznika blatu. To pomaga utrzymać szczelność szwu. Upewnij się, że pomiary są prawidłowe przed cięciem blatu. Jeśli nie chcesz samodzielnie przycinać materiału, możesz zamówić go wstępnie przyciętego. Jeśli nie robisz tego sam, najlepiej zamówić materiały wcześniej.

Wtedy, wyciąć materiał blatu z wyrzynarką. Używając wyrzynarki, pamiętaj, aby najpierw włożyć ją w tylną część. Przechyl piłę w dół, jeśli tniesz backsplash. Użycie prostego narzędzia będzie przydatne przy cięciu materiału blatu, ale najlepiej użyć wyrzynarki, jeśli nie jesteś doświadczonym stolarzem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane