Jak zrobić przyczepę do ATV

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, gdy robisz własną przyczepę do ATV. Oprócz podstawowych wymagań dotyczących wykonania przyczepy, musisz wiedzieć ile będzie ważyć Twoja przyczepa. Pamiętaj, że niektóre opcje wzajemnie się wykluczają, więc wybierz mądrze. Limit wagi zależy od długości, szerokości i nośności osi przyczepy. Podstawowe zrozumienie spawania i obróbki metalu pomoże Ci stworzyć doskonałą przyczepę. Więcej informacji na temat spawania znajdziesz w serwisie: spawam.pl

Pierwszym krokiem w budowie przyczepy jest określenie jej przeznaczenia. Należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość łóżka, prześwit, opony, zaczep i ładowność. Należy również wziąć pod uwagę całkowitą wagę przyczepy i to, czy będzie ona holowana. Niektóre z tych decyzji są łatwe do podjęcia ze względu na materiały, które można znaleźć w okolicy. Niektóre z tych decyzji są łatwe do podjęcia, ponieważ materiały można znaleźć w okolicy, inne jednak mogą wymagać pewnych przemyśleń i badań.

Szerokość przyczepy powinna być taka sama jak szerokość pojazdu, który ciągniesz. Nie chcesz iść szerzej niż potrzebujesz, ponieważ utrudni to holowanie pojazdu i będzie kosztować Cię więcej gazu. Wysokość przyczepy również powinna być równa wysokości ciągniętego pojazdu. Jeśli przyczepa jest wyższa od Twojego pojazdu, sprawi, że jazda będzie szorstka i nieefektywna.

Po określeniu wymiarów przyczepy, powinieneś ustalić, ile ATV będziesz holować. Jeśli masz jeden ATV, przyczepa o wymiarach 4X6 stóp powinna pasować. Jeśli masz dwa ATV, powinieneś użyć przyczepy 6X10 stóp. Jeśli masz więcej niż trzy, powinieneś rozważyć przyczepę 7X12 stóp. Przy zakupie przyczepy ATV, ważne jest, aby rozważyć wagę każdego z ATV, jak również wszelkie akcesoria, które możesz mieć.

Wtedy będziesz musiał zdecydować, czy chcesz kupić używaną czy nową przyczepę. Używana przyczepa będzie kosztować mniej, ale upewnij się, że osie są dobre i że nie rozpada się. Nowe przyczepy posiadają gwarancję producenta. Zakup używanej przyczepy pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i da Ci znacznie większe szanse na uzyskanie dobrej przyczepy. Ponadto, można dostosować przyczepę do swoich potrzeb.

PrzyczepyATV są znacznie mniejsze niż przyczepy Utility. Podczas gdy wielu producentów odnosi się do przyczep użytkowych jako przyczepy ATV, prawda jest taka, że są one rzeczywiście zupełnie inne. Przyczepa użytkowa będzie miała pokład, który ma pięć do siedmiu stóp szerokości i poręcz, która ma około osiemnastu cali wysokości. Przyczepy użytkowe nie mogą pomieścić ATV z boku na bok. Aby pomieścić kilka pojazdów ATV, należy kupić przyczepę typu deckover.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane