Jak zrobić ekran na iPadzie

Jak zrobić ekran na iPadzie

Aby wykonać nagranie ekranu na iPadzie, musisz najpierw włączyć funkcję “Nagrywanie ekranu”. Następnie dotknij przycisku nagrywania i poczekaj trzy sekundy. Jeśli chcesz zatrzymać nagrywanie, po prostu zamknij Centrum sterowania. Gdy ekran zostanie nagrany, zobaczysz ikonę nagrywania u góry ekranu. Jeśli masz 3D Touch, możesz mocno nacisnąć skrót “Screen Recording” w Centrum Sterowania. Jeśli nie masz 3D Touch, musisz długo nacisnąć ikonę nagrywania.

Robienie zrzutów ekranu na iPadzie to przydatna funkcja, która pomaga zachować informacje lub podzielić się nimi z innymi. Zrzuty ekranu przydają się z wielu powodów – czy to do pochwalenia się swoim wysokim wynikiem w grze Candy Crush Saga, czy też do uwiecznienia czegoś na przyszłość lub zaznaczenia zawartości ekranu. Co więcej, zrzuty ekranu mogą być udostępniane daleko i szeroko. Są one świetną alternatywą dla pobierania plików i dzielenia się nimi.

Zrzuty ekranu mogą być bardzo przydatne w dziedzinie wsparcia technicznego. Co więcej, zrzuty ekranu można dostosować za pomocą funkcji Markup, która umożliwia dodanie tekstu lub rysunków do zrzutu ekranu. A jeśli chcesz podzielić się screencastem z inną osobą, możesz go również udostępnić za pośrednictwem AirDrop. Dla większej wygody możesz również wysyłać zrzuty ekranu za pośrednictwem Wiadomości. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu.

Robienie screencastu na iPadzie to także świetny sposób na uwiecznienie gry lub samouczka, nad którym pracujesz. Gdy skończysz, możesz edytować film za pomocą aplikacji YouTube i przesłać go do YouTube. Ponadto system iOS ułatwia screencasting, oferując wbudowane narzędzia i aplikacje do edycji i kompresji wideo.

Jeśli nie chcesz, aby ekran się obracał, możesz łatwo odwrócić iPada i ustawić go w trybie portretowym lub poziomym. Możesz też odwrócić go w poziomie, aby uniknąć obracania się wyświetlacza. Tylko pamiętaj, aby zrobić to ostrożnie, w przeciwnym razie twój iPad będzie nadal obracać! To takie proste!

Gdy na iPadzie masz otwartą więcej niż jedną aplikację, możesz użyć widoku podzielonego, aby wyświetlić dwie. Możesz też przeciągnąć dzielnik na lewą lub prawą stronę ekranu, aby zmienić rozmiar aplikacji. Możesz też skorzystać z opcji Przesuń nad, aby wyświetlić jedną aplikację nad drugą. Opcja ta znajduje się w menu Wielozadaniowość.

Do nagrywania ekranu możesz także użyć kamery w iPadzie. Po nagraniu możesz zatrzymać nagranie, stukając w czerwony wskaźnik czasu lub ponownie otwierając Centrum Sterowania. Następnie możesz udostępnić nagranie. Jeśli chcesz, możesz dodać dźwięk do nagrania ekranu, przytrzymując przycisk nagrywania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane