Jak zrobić huśtawkę z opon

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zbudować huśtawkę z opon, nie jesteś sam. Istnieje wiele sposobów na wykonanie tego zabawnego elementu wyposażenia placu zabaw. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się balansować na rowerze, czy po prostu chcesz się zrelaksować na huśtawce, istnieje wiele sposobów na jej wykonanie. Oto kilka wskazówek. Zanim zaczniesz, upewnij się, że dobrze wyczyścisz opony. Jeśli masz małe dzieci, możesz rozważyć mniejszą gałąź. Wybierając linę, upewnij się, że kupujesz taką, która jest ciężka i ma oplot zewnętrzny.

Gdy masz już cały sprzęt na miejscu, nadszedł czas, aby przymocować linę do huśtawki opon. Aby to zrobić, będziesz potrzebował około 50 stóp liny i gałęzi drzewa. Po przymocowaniu liny do opony, będziesz potrzebował drabiny, aby ją zabezpieczyć. Gdy huśtawka z opon jest w górze, zawiąż linę w bezpieczną pętlę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, można użyć węzła kwadratowego. Pamiętaj, aby przetestować huśtawkę z dziećmi, aby mieć pewność, że działa poprawnie.

Po przymocowaniu liny do opony, musisz powiesić oponę na gałęzi. Będziesz potrzebował co najmniej pięć stóp prześwitu. Huśtawka na oponie jest zazwyczaj wykonana z liny i metalowego łańcucha, ale można też kupić taką, która jest w komplecie z całym potrzebnym sprzętem. Upewnij się tylko, że używasz mocnej liny, ponieważ gumowe kawałki opony mogą powodować plamy na ubraniach.

Jeśli chcesz powiesić swoją huśtawkę na oponie, będziesz potrzebował mocnego drzewa. Chcesz się upewnić, że gałąź jest wystarczająco gruba, aby ją utrzymać. Idealnie, gałąź jest co najmniej dziewięć stóp od ziemi. Upewnij się, że gałąź jest wystarczająco mocna, aby utrzymać ciężar huśtawki i że nie znajduje się zbyt blisko pnia. Upewnij się, że gałąź nie dotyka ziemi lub pnia, gdy huśtawka jest zawieszona.

Następnie będziesz potrzebował opony z pozostawionym bieżnikiem. Używana opona z pewnym bieżnikiem jest idealna, ponieważ dzięki temu druty nie będą się przez nią przebijać. Będziesz musiał również dokładnie umyć oponę za pomocą myjki ciśnieniowej. Pomocne w tym może być użycie węża z myjni samochodowej. Gdy opona wyschnie, można dodać łańcuch do zawieszenia huśtawki. To zapewni, że huśtawka pozostanie bezpieczna.

Najważniejszą wskazówką do zapamiętania podczas robienia huśtawki z opony jest użycie odpowiednich środków ostrożności. Twoje dziecko nie powinno bawić się z niebezpiecznym zestawem huśtawek. Pająki, pszczoły i osy mogą żyć w huśtawce. Zawsze sprawdzaj swoją huśtawkę, zanim pozwolisz dzieciom na zabawę na niej. Upewnij się, że umieściłeś linę pod huśtawką dla większego bezpieczeństwa. Upewnij się również, że drzewo jest wystarczająco silne, aby utrzymać huśtawkę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane