Jak zrobić nitkę bez gwintownika

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z dlaczegooni.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić nitkę bez nawlekacza, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jeśli nigdy nie używałeś nawlekacza, w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci nawlec igłę bez niego. Zanim spróbujesz tego na prawdę, upewnij się, że czujesz się komfortowo z jego użyciem. Istnieje wiele rodzajów igieł i może się okazać, że używasz jednej, która jest większa niż inne.

Używając igły do szycia, najpierw przypnij przez nią długość białego filcu lub papieru. Następnie użyj nożyczek, aby przeciąć nitkę. Użyj ostrych nożyczek, aby przeciąć koniec nici, ponieważ tępe sprawią, że nić będzie się zaczepiać i pozostawi ją rozmytą. Ta technika zapewni Ci czysty koniec, ale nie będzie tak wydajna jak nawlekacz. Jeśli szyjesz z maszyną do szycia, możesz kupić nawlekacz, lub możesz użyć ręcznie nawlekanej igły.

Jeśli jesteś nowy w szyciu, musisz zainwestować w niektóre narzędzia do szycia, aby ułatwić nawlekanie igły. Igły są niezbędnym akcesorium do szycia i można je kupić w każdym sklepie rzemieślniczym. Jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć kupić nawlekacz igły. Te małe urządzenia mogą ułatwić i przyspieszyć proces nawlekania. Jednak jeśli jesteś bardziej doświadczonym szyjącym, możesz uznać te narzędzia za zbędne.

Po zakupie nawlekacza igieł możesz zacząć szyć z nim. Upewnij się tylko, że ma ona co najmniej 18 cali długości. Następnie złóż swoją nitkę wokół trzonu igły. Po wykonaniu tej czynności, przełóż nitkę przez oczko igły. Powtórz to z kolejną nitką o tej samej średnicy. Upewnij się, że węzły na każdym końcu zachodzą na siebie. Kiedy skończysz, będziesz miała nitkę!

Pierwsze, co musisz zrobić, to upewnić się, że koniec nitki jest blisko oka igły. Dzięki temu łatwiej będzie Ci nawlec igłę. Możesz chcieć polizać końcówkę nici zanim zaczniesz ją nawlekać, co pomoże włóknom skleić się ze sobą. Następnie należy przytrzymać końcówkę nici między kciukiem a palcem wskazującym, a następnie przepchnąć ją przez oczko igły.

Możesz również użyć cienkiego drutu lub innego przedmiotu, który pomoże Ci wprowadzić nić do igły. Nawlekacz wykonany z metalu jest łatwiejszy do włożenia w oczko igły niż plastikowy lub drewniany. Metalowy nawlekacz z pętelką jest również sztywny i łatwo się łamie. Wiele osób nie kupuje nawlekaczy do igieł, ponieważ nie szyją regularnie i mają tendencję do ich gubienia. Jeśli więc nie używasz często nawlekacza, możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że go użyłeś.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane