Jak długo trwa suszenie w suszarce bębnowej?

Czas to dla wielu osób bardzo cenna wartość. Przemiany, jakie zachodzą w otaczającym nas świecie, inny tryb pracy czy też wymagania sprawiają, że wiele osób zupełnie inaczej zaczyna podchodzić do czasu wolnego. Bardzo duża liczba obowiązków zawodowych i nie tylko powodują, że czynności takie jak sprzątanie czy też pranie pozostawiamy sobie na weekend. Jednocześnie nikt z nas nie chce poświęcać całego wolnego dnia na wykonywanie prania, suszenie i prasowanie odzieży, a jak wiemy, jest to bardzo czasochłonne. Między innymi również z tego powodu coraz więcej osób decyduje się zaopatrzyć w suszarkę bębnową, której zadaniem jest szybsze suszenie ubrań. Ile w takim razie trwa cykl suszenia prania w suszarce bębnowej i od czego zależy? Sprawdź. 

Suszarka bębnowa – nowy sposób suszenia odzieży 

Powody, dla których użytkownicy decydują się na zakup urządzenia, jakim jest suszarka bębnowa, bywają naprawdę różne. Niektórzy nie dysponują ogrodem czy też odpowiednio dużym balkonem, na którym mogą umieścić tradycyjną, rozkładaną suszarkę. Dla innych osób bardzo duże znaczenie ma wystrój ich wnętrz i nie chcą zaburzać go poprzez rozkładanie suszarki do bielizny na środku salonu bądź w wąskim korytarzu. 

Mimo to najczęstszym powodem, dla którego podejmujemy decyzję o zakupie suszarki bębnowej, jest krótszy czas suszenia, jak i dodatkowe udogodnienia, w które wyposażona jest suszarka. Jednym z nich jest jest na przykład suszenie ubrań bez powodowania zagnieceń. Dzięki temu w wielu przypadkach po wyjęciu odzieży z suszarki nie musimy jej dodatkowo prasować. Możliwość rezygnacji z prasowania to dodatkowy czas wolny dla nas. 

Czas suszenia w suszarce – od czego zależy? 

Jak wiadomo, jedną z najważniejszych zalet suszarek bębnowych jest krótszy czas suszenia w porównaniu z sytuacją, gdy pranie schnie w sposób tradycyjny na zewnątrz lub na klasycznej suszarce. Ile w takim razie trwa i od czego zależy to, jak szybko suszarka bębnowa wysuszy naszą odzież? Czas suszenia może być zależny od: 

  • rodzaju suszonych tkanin; 
  • dostępnych programów suszenia – większa liczba programów suszenia sprawia, że znacznie łatwiej jest je dopasować do rodzaju załadunku; 
  • rodzaju posiadanej suszarki – nowoczesne suszarki bębnowe, jak te marki Electrolux, posiadają więcej technologii, które usprawniają proces suszenia; 
  • pojemności bębna – większy bęben jest w stanie pomieścić znacznie więcej odzieży, ale może to wydłużyć czas suszenia; 
  • wilgotności suszonych tkanin – wilgotne i słabo odwirowane pranie będzie schło dłużej; 
  • kondycji urządzenia – warto zwracać uwagę na odpowiednią konserwację, jak i regularne czyszczenie suszarki. Jeśli zauważysz, że czas suszenia jest dłuższy niż do tej pory, może to oznaczać zapchany filtr; 
  • energooszczędność – niektóre programy energooszczędne mogą suszyć ubrania dłużej przy mniejszym zużyciu energii. 

Ile w takim razie trwa suszenie ubrań w suszarce bębnowej? Trudno podać tutaj konkretne liczby, gdyż jak widać, jest to zależne od co najmniej kilku czynników. To sprawia, że niektóre szybkie programy mogą wysuszyć Twoją odzież już w 60, a czasami nawet 30 minut. W innej sytuacji cykl może trwać około 120 minut. 

Co można suszyć w suszarce bębnowej? 

Nie bez znaczenia dla czasu suszenia ubrań jest także to, jakie tkaniny umieszczamy w suszarce bębnowej. Oczywiście aktualnie w suszarkach bębnowych możemy suszyć praktycznie wszystko, także bardzo delikatne materiały. Wynika to z innowacyjnych programów, które chronią je przed odkształceniem, sfilcowaniem bądź skurczeniem.  

Oczywiście zawsze przed umieszczeniem konkretnego ubrania w suszarce bębnowej warto zapoznać się z informacjami, jakie producent umieszcza na metce. Wiedząc, z jakim materiałem mamy do czynienia, będziemy mogli w precyzyjny sposób dopasować ustawienia. Przykładem takiego problematycznego materiału może być len. To bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia tkanina, jednak bardzo szybko się gniecie. W takiej sytuacji warto wybrać program, który będzie w stanie zapobiec zagnieceniom, jakie w trakcie cyklu suszenia mogą powstać na takim materiale.  



Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane