Pozabankowa karta kredytowa – jak wnioskować online?

karta kredytowa zakupy online

Często zdarza się, że niektórzy klienci nie mogą wnioskować o udzielenie im wsparcia finansowego w instytucji bankowej. Negatywna historia kredytowa, czy brak stabilnego źródła dochodu może skutecznie przekreślić szanse na uzyskanie kredytu. Wobec tego z pomocą przychodzą im instytucje pozabankowe, które cechuje ogromna liberalność w odniesieniu do kredytobiorców. 

Co więcej, obecnie prywatne firmy pożyczkowe oferują również pozabankową kartę kredytową. Cechuje się ona niezwykłą łatwością w uzyskaniu, a także tym, że dają możliwość posiadania gotówki zawsze pod ręką. Jednak jak złożyć wniosek online o taką kartę?

Wnioskowanie o pozabankową kartę kredytową

Nie da się ukryć, że pozabankowa karta kredytowa jest stosunkowo nowym produktem na rynku finansowym. Niemniej jednak bardzo szybko zyskała sobie ona popularność i obecnie funkcjonuje jako alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnej karty kredytowej. Jednak jak zawnioskować o wydanie takiej karty? Otóż cały proces odbywa się całkowicie za pośrednictwem Internetu. Wniosek online o kartę kredytową wypełnia się więc i składa zdalnie. 

Oczywiście klient musi przejść także przez weryfikację tożsamości, która również odbywa się w formie zdalnej. Warto jednak podkreślić, że zarówno wypełnienie wniosku jak i niezbędna weryfikacja są procesami niezwykle szybkimi, a co za tym idzie, można to zrobić o dowolnej porze. Wnioskodawcy powinni jednak pamiętać, że warunkiem do uzyskania karty kredytowej od firmy pożyczkowej jest posiadanie indywidualnego rachunku bankowego. To właśnie za jego pomocą pożyczkodawca może zweryfikować dane klienta. 

Wniosek online o kartę kredytową należy również uzupełnić o serię i numer dowodu osobistego, a w niektórych przypadkach nawet o numer telefonu komórkowego.

Jak można korzystać z pozabankowej karty kredytowej?

Korzystanie z pozabankowej karty kredytowej praktycznie niczym się nie różni od sposobu, w jaki funkcjonuje tradycyjna kredytówka. Są one bowiem wydawane bez weryfikacji, a co za tym idzie, ich właściciele mogą dzięki nim dokonywać płatności w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i tych online, ale także płacić nimi za różnorodne usługi np. podczas zabiegów kosmetycznych czy też wizyty u dentysty.

Wiele osób jednak zastanawia się, jak funkcjonuje pozabankowa karta kredytowa w momencie, kiedy potrzebujemy wypłacić gotówkę z bankomatu. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, jednak zwykle taka wypłata gotówki obarczona jest dodatkową opłatą. 

Pozabankowa karta kredytowa umożliwia również korzystanie z jej jako ze środka płatniczego w momencie, kiedy przebywamy za granicą. Warto podkreślić, że obecnie funkcjonuje wiele rodzajów tego typu kart i różnią się one między sobą przede wszystkim funkcjonalnością. Dla przykładu, jeśli często podróżujemy za granicę i dokonujemy tam płatności, wówczas warto znaleźć taką ofertę firmy pożyczkowej, która umożliwia dokonywanie przewalutowania środków zgromadzonych na karcie. Warto też pamiętać, że zwykle pozabankowa karta kredytowa jest obarczona limitem do 3 tysięcy złotych.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane